Aktualności

Netflix nawiązał współpracę z firmą Telltale Games w celu stworzenia gry dziejącej się w uniwersum serialu „Stranger Things” oraz wprowadzenia do serwisu interaktywnych pozycji. Dla fanów zarówno seriali, jak i gier to świetna wiadomość.

Gra bazująca na serialu „Stranger Things” będzie kolejnym projektem studia Telltale Games, które przeniosło już do świata gier uniwersum „The Walking Dead” oraz „Game of Thrones”. Szczegóły dotyczące projektu, jak i data premiery nie są jeszcze znane. Biorąc pod uwagę inne gry tworzone przez Telltale Games, można spodziewać się historii podzielonej na epizody i pozwalającej decydować graczowi o dalszym przebiegu historii.

Dodatkowo w związku ze współpracą obu firm Netflix planuje dodać do swojej oferty interaktywne gry, rozpoczynając od specjalnie do tego przystosowanej wersji „Minecraft: Story Mode”. Będzie to 5-odcinkowa historia, dostępna na Netflixie już tej jesieni. Nie jest to pierwsza próba prowadzenia interaktywnych historii przez giganta steamingowego – serwis rozpoczął wprowadzanie decyzji w oglądanej historii poprzez interaktywne bajki dla dzieci, takie jak „Puss in Book: Trapped in an Epic Tale” oraz „Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile”.

Telltale Games, Minecraft, Netflix, Stranger Things, gra
Grafika promująca gry „Minecraft: Story Mode”

 

Firma Telltale Games wydała oficjalne oświadczenie:

Jesteśmy zachwyceni tym, jak odebrany został pomysł wprowadzenia „Minecraft: Story Mode” do oferty Netflixa jesienią jako interaktywnej przygody. Dodatkowo mamy zaszczyt potwierdzić, że Telltale zajmuje się tworzeniem gry opartej na „Stranger Things”, która będzie dostępna na konsole i PC.

Nasza współpraca z Netflixem to coś, z czego jesteśmy niesamowicie dumni, nie mamy teraz więcej wiadomości do przekazania, a szczegóły dotyczące tych projektów ujawnimy w późniejszym terminie.

Źródło: techradar.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.