Aktualności

Książki Leigh Bardugo zdobyły olbrzymią sławę na całym świecie. Tylko w języku angielskim sprzedano 2,5 miliona egzemplarzy jej powieści oraz przetłumaczono je na aż 38 języków. Netflix właśnie ogłosił powstanie serialu na podstawie dwóch popularnych książek autorki.

Serial ma mieć osiem odcinków i opierać się na fabule dówch najpopularniejszych serii Bardugo – „Bone and Shadow” oraz „Six of Crows”. Akcja obu serii dzieje się w Grishaverse, fikcyjnym świecie, w którym żyją ludzie z ponadprzeciętnymi zdolnościami.

Pierwsza z powieści – „Shadow and Bone” opowiada o Alinie Starkov, która odkywając w sobie magię, walczy o wyzwolenie rodzinnego kraju. „Six of Crows” to opowieść o grupie wyrzutków, uciekinierów i przestępców, którzy aby zdobyć fortunę, decydują się na wyprawę, która z pozoru nie ma prawa się powieść. 

shadow and bone, six of crows, adaptacja, netflix

Okładki pierwszych tomów serii

Scenarzystą serialu został Eric Heisserer („Bird Box”). Produkcją zajmą się Shawn Levy („Stranger Things”), Pouya Shahbazian („Divergent”), Dan Levine, Dan Cohen, Josh Barry oraz sama autorka serii.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.