Aktualności

Prace nad serialem o aferze Watergate ruszyły pełną parą. Jak donosi portal Variety, ośmioodcinkowy serial Netflixa, produkowany przez George’a Clooneya, wkroczył w decydującą fazę planowania.

Serial ma się skupić na głośnej aferze Watergate, która zatoczyła bardzo szerokie kręgi wśród władz politycznych USA w latach 70. ubiegłego wieku. Skutkiem tych wydarzeń było ustąpienie prezydenta Richarda Nixona ze swojego dotychczasowego stanowiska. Nielegalne działania administracji rządzącej doprowadziły do największego kryzysu konstytucyjnego w Stanach Zjednoczonych, którego celem było zniszczenie wszystkich przeciwników Nixona w drodze po reelekcję.

Czołówka New York Timesa z czasów afery Watergate

Czołówka New York Timesa z czasów afery Watergate

 

Z informacji, które dotarły do opinii publicznej, wynika, że serial będzie podzielony na kilka części. Każdy odcinek skupi się na konkretnej osobie, która miała znaczny udział w aferze Watergate. Według ludzi odpowiedzialnych za projekt, przebieg fabuły można porównać do legendarnego filmu „Rashomon” w reżyserii Akiry Kurosawy. Możemy się zatem spodziewać opowiedzenia tej samej historii z różnych punktów widzenia.

Produkcją serialu zajmą się George Clooney oraz nominowany do Oscara za scenariusz do „Bridge of Spies” Matt Charman.

Na chwilę obecną brak jakichkolwiek informacji o obsadzie i dacie premiery.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.