Aktualności

Tajne badania prowadzone przez CIA, tajemnicza śmierć, za którą kryje się popularny narkotyk LSD oraz pytania bez odpowiedzi. Netflix postanawia rozwikłać zagadkę sprzed lat w serialu paradokumentalnym pt. „Wormwood”.

Jeden z najnowszych projektów Netflixa właśnie doczekał się swojego pierwszego trailera. Historia tego paradokumentu skupiać się będzie na tajemniczych zdarzeniach, do jakich doszło w latach 60. ubiegłego wieku. Bakteriobiolog Frank Olson, który pracował nad tajnymi projektami nadzorowanymi przez CIA, ginie w tajemniczych okolicznościach. Rząd uznaje jego śmierć za samobójstwo, jednak rodzina zmarłego się z tym nie zgadza. Produkcja skupi się na próbie wyjaśnienia, co dokładnie zaszło w ciągu kilku ostatnich dni życia głównego bohatera.

Paradokumenty zyskały ostatnio bardzo dużą popularność, co nie umknęło uwadze Netflixa. „Wormwood” to ich pierwsza produkcja z tego gatunku, która posiada jednak bardzo duży potencjał w postaci udokumentowanej blisko 60-letniej walki syna Franka Olsona, Erica, o odkrycie prawdy o śmierci ojca. Tajny projekt MKUltra (badania nad kontrolą umysłu) oraz blisko 750 tysięcy dolarów odszkodowania dla rodziny tylko podsycają ciekawość: co tak naprawdę się stało?

Reżyserem został legendarny Errol Morris („The Thin Blue Line”), który znany jest ze swoich wyjątkowo kontrowersyjnych dokumentów. Główną rolę fabularyzowaną zagra Peter Sarsgaard („The Slap”).

Data premiery: 15 Grudnia 2017.

Źródło: Independent.co.uk

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.