1
Aktualności

Fani psychologicznej wędrówki w głąb umysłów seryjnych morderców mogą zacierać ręce ze szczęścia. Netflix zapowiedział kolejny sezon „Mindhunter”. Wiadomość ta była bardzo wyczekiwana, chociaż wiele osób się jej spodziewało.

„Mindhunter” został zrealizowany na podstawie książki Johna Douglasa „Mindhunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit” wydanej w 1995 roku. Fabuła serialu skupia się na dwójce agentów FBI, którzy postanawiają stworzyć uniwersalny profil psychologiczny seryjnego mordercy. Droga do tego prowadzi poprzez liczne mozolne rozmowy z przestępcami oraz nie mniej trudne analizy, w których wspiera ich profesor behawiorystyki, Wendy Carr.

Serial zdobył bardzo pozytywne recenzje, zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Wyśmienita fabuła i równie dobra ścieżka dźwiękowa, „opowiadająca” odbiorcom niekiedy więcej niż sama historia, to znak rozpoznawczy tej produkcji. Moda na seriale będące thrillerami psychologicznymi nie słabnie od wielu lat, dzięki czemu przodujące stacje telewizyjne i streamingowe prześcigają się w oferowanych produkcjach. Netflix postanowił powalczyć o widownię przy pomocy „Mindhuntera” – jak na razie z bardzo dobrym rezultatem.

Agent Ford i Tench podczas przerwy w pracy 

 

Twórcy serialu obiecują w kolejnym sezonie jeszcze więcej emocji. Wstępne informacje sugerują, że kontynuacja będzie opierać się w głównej mierze na morderstwach dzieci i nastolatków z okolic Atlanty w latach 1979-1981. Tajemniczy mężczyzna pojawiający się na początku niemal każdego odcinka pierwszego sezonu również ma odegrać swoją rolę w nadchodzącej kontynuacji.

Produkcją zajmie się ponownie legendarny David Fincher („House of Cards”). W drugim sezonie zobaczymy również wszystkich głównych bohaterów: Jonathana Groffa („Glee”), Holta McCallanego („Golden Boy”), Hannah Gross („Unless”) oraz Anne Torv („Fringe”).

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródła: variety.com/tvline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Dariusz Tomasik
    Dariusz Tomasik
    @777moneymaker

    O tym było wiadomo już w trakcie emisji, ale oficjalne info to jednak oficjalne info. Jak najbardziej na plus :)

Powiązane

Seriale

MINDHUNTER

Agent elitarnej jednostki kryminalnej FBI opracowuje techniki profilowania, ścigając seryjnych morderców i gwałcicieli.