Aktualności

Netflix podał listę seriali, które pojawią się na platformie już w lutym. Wśród nowości jest kilka ciekawie zapowiadających się produkcji.

„Altered Carbon” (pierwszy sezon, 2 lutego)

Wokół tej produkcji pojawiło się już całkiem sporo dyskusji. Oficjalny trailer wygląda naprawdę obiecująco, zachęcając widzów niesamowitym klimatem cyber punku, dobrze znanego chociażby z filmu „Blade Runner” – zresztą cały serial wydaje się mocno inspirować tym kultowym dziełem. W przyszłości ludzie pokonali śmierć, a kiedy ich ciała „ulegają zużyciu” przenoszą oni swoją świadomość do nowego, o wiele młodszego hosta. W ten sposób ludzkość stała się praktycznie nieśmiertelna. Główny bohater budzi się po kilkuset latach uśpienia swojej świadomości w świecie, który jest dla niego zupełnie obcy. Podstępem zostaje zmuszony do prowadzenia śledztwa w sprawie zabójstwa. „Altered Carbon” to zdecydowanie najbardziej oczekiwana premiera na Netflixie w lutym.

 

„Everything Sucks!” (pierwszy sezon, 16 lutego)

Kolejna próba wywołania wśród widzów nostalgii za czasami minionej młodości, która we wspomnieniach wciąż wygląda jak raj utracony. Tym razem akcja przeniesie nas do lat 90. i ponownie głównymi bohaterami będzie grupa dzieciaków. Zobaczymy zmagania i konflikty pomiędzy dwoma grupami nerdów z małego liceum w stanie Oregon. Przyczyną utarczek jest zamiłowanie jednej z grup do filmów, podczas gdy druga jest zwolennikiem wyższości teatru. „Everything Sucks!” ma być lekka komedią, która nakarmi głodne nostalgii serca, słynnego już pokolenia lat 90. Twórcy obiecują, że będzie to wspaniała opowieść o dorastaniu inspirowana klasykami z tamtego okresu.

 

„Damnation” (pierwszy sezon, 1 lutego)

„Damnation” to historia osadzona w latach 30 ubiegłego wieku w samym sercu ameryki. Fabuła pokaże walkę pomiędzy bogatymi oraz biednym, z licznymi elementami religijnymi oraz pytaniami podważającymi jej istotę. Główni bohaterowie, kaznodzieja, oraz wynajęty zabijaka, staną naprzeciw sobie w tej nierównej walce. Serial powstał w koprodukcji Netflixa i stacji USA Network – gdzie był on emitowany od 7 listopada 2017 roku. Od początku lutego będzie dostępny również na platformie streamingowej. Netflix postawił nie tylko na najbardziej aktualnie popularne trendy w świecie seriali, czyli superbohaterów i sci-fi, ale również na opowieści mające miejsce w przeszłości – a dokładnie na dzikim zachodzie, w trudnych czasach międzywojennych. Spektakularny sukces filmu „Mudbound”, który doczekał się nominacji do Oscarów w kilku kategoriach, oraz nie mniej doceniany „Godless”, pokazują, że Netflix po raz kolejny szczęśliwie obrał drogę w nowe rejony serialowych produkcji. Zaledwie kilka dni temu ogłoszono kasację „Damnation” – jednak dla wielbicieli westernów jest to pozycja, którą naprawdę warto obejrzeć. 

 

Poza wyżej wspomnianymi produkcjami w lutym na widzów czekają również:

„Coach Snoop” (pierwszy sezon) – 2 lutego

„Luna Petunia: Return to Amazia” (pierwszy sezon) – 2 lutego

„Queer Eye” (pierwszy sezon) - 7 lutego

„Greenhouse Academy” ( drugi sezon) – 14 lutego

„Re:Mind” (pierwszy sezon) – 15 lutego

„First Team: Juventus” (pierwszy sezon) – 16 lutego

„The Frankenstein Chronicles” (pierwszy i drugi sezon) – 20 lutego

„Seven Seconds” (pierwszy sezon) – 23 lutego

„Marseille” (drugi sezon) – 23 lutego

„Ugly Delicious” (pierwszy sezon) – 23 lutego

 

Seriale, które mają premiery nowych odcinków raz w tygodniu: 

„Riverdale” (drugi sezon) – od 1 lutego

„Dynasty” (pierwszy sezon) – od 1 lutego

„The Flash” (trzeci sezon) – od 1 lutego

„The Good Place” (drugi sezon) – od 2 lutego

„The Blacklist” (piąty sezon) – od 3 lutego

„Star Trek: Discovery” (pierwszy sezon) – od 5 lutego

„Black Lightning” (pierwszy sezon) – od 6 lutego

 

Źródło: informacja prasowa Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Damnation

Lata 30. XX wieku. Trafiamy do stanu Iowa. Kaznodzieja Seth Davenport staje na czele ciemiężonych robotników, którzy wznoszą slogany mówiące o jedności, uczciwych …


Aktualności


Recenzje