Aktualności

Netflix coraz śmielej poczyna sobie na europejskim rynku. Po sporym sukcesie niemieckiego „Dark”, platforma zapowiada produkcję kolejnych seriali, których akcja rozgrywać się będzie na Starym Kontynencie.

Najbliższe plany Netlixa przedstawione zostały na konferencji, która w ostatnich dniach odbyła się w Rzymie. Znalazł się w nich chociażby „The English Game” – serial o początkach współczesnej piłki nożnej, który ukazuje, jak futbol stał się najpopularniejszym sportem na świecie. Scenarzystą produkcji został odpowiedzialny za „Downton Abbey” Julian Fellowes. Projekt realizowany będzie między innymi w Londynie, a cała seria liczyć ma sześć odcinków. 

Kolejnym projektem na platformie będzie niezatytułowany jeszcze serial o grupie nastolatków z Amsterdamu. Przypadkiem otwierają oni tajemniczy portal prowadzący do demonicznego świata holenderskiej złotej ery. Produkcja zadebiutować ma jeszcze w 2019 roku. 

Francuskie „Mortel” to serial autorstwa Frederica Garcii, który opowie o nastolatkach połączonych nadnaturalną mocą. 

Prosto z Niemiec na Netflixa trafi „The Wave” – produkcja bazująca na prawdziwych wydarzeniach, oparta na filmie z 2008 roku. Tu ponownie bohaterami będzie grupa nastolatków, która daje początek nowemu ruchowi politycznemu. Sprawy przybierają jednak niepokojący obrót. 

Swoją cegiełkę dołożą także Włosi. Oparta na nieopublikowanym rękopisie z XVII wieku, seria skupi się na losach kobiety oskarżonej o uprawianie magii. „Luna Nera” tworzona będzie przez Francescę Manieri („The Miracle”) oraz Laurę Paolucci („My Brilliant Friend”).

Na konferencji w Rzymie Netflix pokazał również pierwsze zdjęcia z serialu „Maniac”, w obsadzie którego znaleźli się Emma Stone, Jonah Hill i Justin Theroux. Produkcję o mężczyźnie zamkniętym w świecie swoich snów reżyseruje Cary Fukanaga. 

netflix, maniac
Kadr z serialu „Maniac”

Stworzone zostaną również następujące tytuły:

  • „Dogs Of Berlin” to odpowiedź na inny hit niemieckiej telewizji, „4 Blocks”, traktujący o policji ze stolicy Niemiec.
  • „Génération Q” to nowy francuski serial komediowy, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2018 roku.
  • „Osmosis” to kolejna francuska produkcja, która opowie o aplikacji łączącej singli na podstawie ich umysłów. Wkrótce okaże się jednak, że ma to swoją wysoką cenę. 
  • „The Innocents” to tytuł z Wielkiej Brytanii, który skupi się na losach kobiety o wyjątkowych zdolnościach i pokaże jej relacje z najbliższymi. 
  • „The Protector” – taki tytuł zyskała oryginalna turecka produkcja o młodym mężczyźnie, który odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce.  

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności