Aktualności

O serialu „Insatiable” zrobiło się głośno i to nie z dobrych powodów. Co sama platforma, odpowiedzialna za stworzenie serialu, sądzi o sprzeciwach wobec produkcji jeszcze przed jej premierą?

„Insatiable” to historia Patty, uczennicy szkoły średniej, która jest dręczona, ignorowana oraz niedoceniana przez kolegów i koleżanki ze względu na nadwagę. Jej życie mocno się odmienia, gdy po urazie szczęki dziewczyna chudnie.

Po wypuszczeniu pierwszego zwiastuna do serialu stworzono petycję w celu jego skasowania. Osoby krytykujące produkcję zarzucają jej wyśmiewanie osób otyłych i przedstawiania ich w złym świetle. Obecnie zebrano już ponad 200 tysięcy podpisów. Netflix nie planuje jednak zrezygnować z wypuszczenia odcinków zgodnie z planem. W sprawie losów serialu zabrała głos Cindy Holland, Wiceprezes do spraw Produkcji Oryginalnych platformy:

Twórczyni [Lauren Gussis] czuła potrzebę poruszenia tych tematów, bazując na własnych doświadczeniach, ale w sposób prześmiewczy i wyolbrzymiony. Przesłaniem serialu jest, że najważniejsze, gdy to my czujemy się komfortowo we własnym ciele.

insatiable, netflix, petycja, protest
Kadr z serialu „Insatiable”, w którym użyto stroju pogrubiającego aktorkę (Debby Ryan)

Do obrony serialu przez aktorki występujące w nim dołączyła również twórczyni. Lauren Gussis opublikowała w piątek w mediach społecznościowych oświadczenie o tytule „Oto moja historia”, w którym opisała swoje własne, bolesne doświadczenia i poprosiła widzów, by dali szansę serialowi. Przeczytać w nim można następujące słowa:

W wieku 13 lat myślałam o samobójstwie. Moja najlepsza przyjaciółka mnie porzuciła i chciałam się zemścić. Uznałam, że gdy będę ładnie wyglądać, to poczuję się wystarczająco dobrze. Zamiast tego dopadły mnie zaburzenia odżywiania… i gniew, który skłania do przykrych rzeczy.

Premiera serialu niezmiennie zapowiedziana jest na 10 sierpnia.

Źródło: deadline.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Insatiable

Patty to prześladowana i wyśmiewana w szkole dziewczyna z nadwagą, która dzięki swojej silnej woli staję się prawdziwą, gorącą laską. Postanawia zemścić się na …


Aktualności