Aktualności

W 2017 roku Claire Foy za występ w „The Crown”, w którym zagrała królową Elżbietę II, zdobyła Złotego Globa. Podczas tegorocznej edycji ponownie została nominowana. Pomimo tak dużego sukcesu i bardzo pochlebnych opinii, aktorka zarobiła mniej niż jej kolega z planu – Matt Smith, znany wcześniej przede wszystkim z serialu „Doctor Who”.

Wszystko zaczęło się podczas panelu dyskusyjnego na temat serii „The Crown” na konferencji INTV w Jerozolimie, kiedy producenci, Suzanne Mackie i Andy Harries, zostali zapytani, czy Claire Foy otrzymała większe wynagrodzenie za swoją rolę niż Matt Smith, który grał męża królowej Elżbiety, księcia Filipa. Serial, jeden z najdroższych w historii telewizji, miał budżet w wysokości 7 milionów dolarów na odcinek, podczas gdy Foy otrzymała za jeden odcinek 40 tysięcy.

The Crown, Claire Foy, Netflix, Matt Smith
Kadr z serialu „The Crown”

Jak donosi „Variety”: 

Producenci przyznali, że Smith zarobił więcej dzięki sławie, którą zdobył rolą w „Doctor Who”, ale w przyszłości  postarają się to naprawić.

Użycie takiego argumentu jest niezbyt wiarygodne, gdyż aktorka miała wcześniej okazję grać w niejednej produkcji. Można ją kojarzyć chociażby z filmu „Breathe”, w którym wystąpiła w głównej roli.

Mackie i Harries zapewnili, że w przyszłości postarają się, by taka sytuacja więcej się nie powtórzyła – co niestety niewiele zmieni w przypadku Claire Foy. W kolejnym, trzecim sezonie, nastąpi zmiana głównej obsady. Foy zostanie zastąpiona przez Olivię Colman w roli królowej, a Helena Bonham Carter przejmie rolę księżnej Małgorzaty od Vanessy Kirby.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Crown

Królowa Elżbieta jest symbolem Anglii i autorytetem. Akcja serialu opisującego jej losy rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. …