Aktualności

Skasowana przez Fox komedia trwała w takim stanie niewiele ponad dzień. Informacje o zainteresowaniu serialem kilku innych stacji, w tym NBC, okazały się jak najbardziej prawdziwe. Emitowany obecnie sezon nie będzie ostatnim, serial został wznowiony i powróci w szóstym sezonie.

„Brooklyn Nine-Nine” opowiada o grupie detektywów, pracujących w jednym z nowojorskich komisariatów, którzy nie podchodzą zbyt poważnie do swojej pracy. Gdy działania na posterunku zaczyna nadzorować nowy kapitan, wszyscy muszą przygotować się na pewne zmiany.

Anulowanie serialu przez Fox zostało bardzo źle przyjęte przez fanów i natychmiast zaczęły się kampanie mające na celu przejęcie go przez inną stację. Na szczęście widzowie nie musieli długo czekać na ostateczną decyzję i już wiadomo, że serial powróci z szóstym, 13-odcinkowym sezonem dla NBC. Potwierdzona została też cała obsada. Decyzję o wznowieniu przekazał na Twitterze producent wykonawczy serialu, Dan Goor:

Brooklyn Nine-Nine, NBC, wznowienie

Stacja NBC współpracowała już wcześniej zarówno z Mikiem Schurem, pomysłodawcą „Brooklyn Nine-Nine” oraz dwóch komedii NBC – „Parks and Recreation” i „The Good Place”, jak i Danem Goorem, scenarzystą „Brooklyn Nine-Nine” oraz „Parks and Recreation”. Odtwórca głównej roli, Andy Samberg, znany był z wieloletnich występów w programie stacji NBC, „Saturday Night Live”. Robert Greenblatt, prezes stacji NBC, tak wypowiedział się na temat przejęcia serialu:

Odkąd Fox zakupił ten serial, żałowałem jego utraty i nadszedł wreszcie czas, by wrócił do swojego właściwego domu. Mike Schur, Dan Goor i Andy Samberg wyrośli na gwiazdy w NBC i jesteśmy niesamowicie zachwyceni, że najmądrzejsza, najzabawniejsza i najlepiej obsadzona komedia od dłuższego czasu będzie miała miejsce w naszej komediowej ramówce. Wypowiadam się w imieniu wszystkich z NBC, niech żyje Nine-Nine!

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Brooklyn Nine-Nine

Pracujący na nowojorskim dziewiątym posterunku detektywi nigdy nie brali swojej pracy zbyt na poważnie. Wszystko zmienia się, kiedy nowym dowódcą zostaje kurczowo …


Aktualności