Aktualności

Netflix udostępnił pierwszy teaser swojej nowej superprodukcji – „Altered Carbon”. Gwarancją sukcesu serialu ma być przede wszystkim ogromny budżet, który korporacja zapewniła twórcom.

O planach Netflixa dotyczących ekranizacji powieści Richarda Morgana – „Altered Carbon” wiemy już od ponad roku. Wygląda jednak na to, że premiera zbliża się coraz większymi krokami, bowiem udostępnione zostały pierwsze materiały promocyjne.

Utrzymana w cyberpunkowej stylistyce seria przeniesie nas do czasów, gdy ludzie mogę transferować swoją świadomość do nowych ciał, dzięki czemu stają się nieśmiertelni. W tej dystopijnej wersji przyszłości świetnie odnajdują się wszelkiego rodzaju przestępcy. Korzystają oni na tym, że używania nowej technologii odmawiają katolicy, którzy tym samym stają się łatwym celem.

Udostępniony teaser to reklama firmy PsychaSec, która w serialowej rzeczywistości zajmuje się przenoszeniem świadomości ludzi do ich nowych ciał. Ale to co widzimy na pierwszy rzut oka nie jest najbardziej interesującym elementem materiału promocyjnego.

Przez zaledwie ułamek sekundy (0:06) na ekranie pojawia się link do profilu pewnego użytkownika Reddita, gdzie znaleźć możemy kilka cyberpunkowych grafik. Nie wiadomo, jak ściśle związane będą z serialem, ale już samo pojawienie się w materiale promocyjnym ukrytego linku może sugerować, że twórcy chcą, by wokół produkcji zaczęto snuć teorie i domysły.

„Altered Carbon” to również wielki budżet. Serial będzie jedną z najdroższych produkcji stacji, a jeden odcinek kosztować ma około 7 milionów dolarów.

Jak do tej pory nie poznaliśmy nawet przybliżonej daty premiery serialu. Możemy jedynie przypuszczać, że będzie to rok 2018.

Źródło: netflix.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.