Aktualności

Do czołówki obsady „The Umbrella Academy”, produkcji Netflixa, dołączyła właśnie Ellen Page. Adaptacja komiksu autorstwa Gerarda Waya i Gabriela Ba doczeka się 10 odcinków już w przyszłym roku, we współpracy z Universal Cable Production oraz Dark Horse Entertainment.

Historia skupi się na grupie bohaterów, członkach „The Umbrella Academy”. Luther, Diego, Allison, Vanya, Klaus i Number Five – przybrane rodzeństwo, które połączy swe siły, by rozwiązać tajemniczą śmierć swojego ojca, choć nie będzie to proste. Każdy z nich posiada inną osobowość, cechuje się innymi zdolnościami, jednak razem spróbują stawić czoła siłom zła.

Ellen Page, znana z przełomowej roli w filmowej komedii „Juno”, gdzie zagrała ciężarną nastolatkę, wcieli się teraz w czarną owcę dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów – Vanyę. Jako jedyna z adoptowanych dzieci Reginalda Hargreevesa – mentora i opiekuna Umbrella Academy, zwanego Monoclem – nie posiada nadnaturalnych zdolności. Z powodu swojej przeciętności dziewczyna boryka się z problemami, starając się w końcu znaleźć własne miejsce na świecie.

Showrunnerem oraz producentem wykonawczym został Steve Blackman, znany z serialu „Fargo”. Do pomocy dołączyli się Mike Richardson wraz z Keithem Goldbergiem, którzy również nadzorują nową produkcję Netflixa jako producenci wykonawczy. Jeden z autorów komiksu, Gerard Way, zasiądzie zaś na stołku jako współproducent. Scenariusz do pilotażowego odcinka został przygotowany przez Jeremy'ego Slatera, odpowiedzialnego za napisanie „The Exorcist”.

Źródło: Deadline, Queerty, Christianpost

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.