Aktualności

Zapowiedziany blisko rok temu nowy serial w uniwersum Muppetów jednak nie doczeka się realizacji.

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Josh Gad, współtwórca serialu, on i dwójka innych scenarzystów, Adam Horowitz i Eddy Kitsis, rezygnują z projektu z powodu „różnic kreatywnych”. 

W opublikowanym na Instagramie oświadczeniu Gad ujawnia dodatkowo, że „Muppets Take Another Day” miał być serialem limitowanym, rozgrywającym się w latach 80., rok po wydarzeniach z „Muppets Take Manhattan” i ukazującym uwielbienie dla nostalgii. Zamysłem twórców było stworzenie czegoś na kształt filmu, ale rozdzielonego na 6-8 odcinków, w którym wydarzenia miały prowadzić do czasów nam obecnych, ujawniając przy tym kilka sekretów po drodze. 

The Muppets

Scenarzysta nie ma żalu do platformy Disney+ oraz studia ABC oraz jest pewien, że sama marka, jaką są Muppety „będzie przynosić nam radość przez następne 40 lat”. Zdradza również, że obecnie pracuje wraz z Horowitzem i Kitisem nad zupełnie nowym projektem. 

Fani tego kultowego już uniwersum nie mają jednak powodów do obaw, ponieważ na Disney+ ukaże się nawiązujący do oryginalnego formatu „Muppets Now” oraz niedawno zapowiedziany serial krótkometrażowy. 

Platforma startuje w USA już w listopadzie, a wśród zamówionych przez nią seriali znajduje się między innymi aż 8 produkcji z uniwersum Marvela, serie w uniwersum Star Wars, a także program edukacyjny Jeffa Goldbluma. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.