Aktualności

Po sukcesie 1. sezonu luźnej adaptacji książki Stephena Kinga, stacja Audience Tv zamówiła kolejną serię. Według źródeł zdjęcia ruszą w lutym tego roku, ale to nie koniec informacji. Twórcy ujawnili kilka faktów dotyczących nadchodzącego sezonu, włączając w to nowe postacie.

„Mr. Mercedes” powstał na podstawie „Bill Hodges Trilogy” autorstwa cenionego pisarza Stephena Kinga. Historia opowiada o emerytowanym detektywie, który po otrzymaniu tajemniczych wiadomości postanawia podjąć próbę rozwiązania zagadki sprzed lat.

Pierwszy sezon produkcji uzyskał wynik 85% na portalu rottentomatoes.com, co świadczy o wysokiej jakości serialu. Druga seria ma liczyć dziesięć odcinków, których nagrywanie rozpocznie się w lutym w Charleston, w Karolinie Południowej. Twórcy serialu się nie zmienili. Za scenariusz odpowiada David E. Kelly („Big Little Lies”), ale dołączy do niego Dennis Lehane, w roli konsultanta produkcji. Stephen King wraz z Kellym wciąż będą producentami wykonawczymi. Na stołku reżyserskim (na 8 z 10 odcinków) ponownie zasiądzie zaś Jack Bender („Under the Done”). Reżyser wypowiedział się na temat produkcji:

 W „Mr.Mercedes” Stephen King bardziej pisze o potworach wewnątrz swoich postaci niż tych na zewnątrz. Mieliśmy niezwykłe szczęście, że udało nam się przyciągnąć niesamowitą obsadę prowadzoną przez Brendana Gleesona i Harry’ego Treadawaya, aby ożywić te nieidealne, kolorowe postacie. Dzięki  Sonar i AT&T, świetnym skryptom i naszemu utalentowanemu zespołowi w Charleston, jestem podekscytowany dalszym opowiadaniem tej historii

Do obsady dołączą Jack Huston („Boardwalk Empire”, „Ben Hur”) oraz Maximillian Hernandez znany z „Sicario”. W 2.sezonie zobaczymy większość bohaterów poprzedniej serii m.in. Jharrela Jerome’a (Jerome Robinson), Breedę Wool (Lou Linklatter) czy Holland Taylor (Ida Silver).

Jack Huston

Planowana data premiery nie jest znana.

Źródło: ew.com, denofgeek.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Mr. Mercedes

Bill Hodes to emerytowany detektyw, którego, za pośrednictwem tajemniczych wiadomości, zaczyna prześladować sprawca dawnej, do dziś nierozwiązanej sprawy – przestępca …