Aktualności

Zaledwie po czterech sezonach serial „Mozart in the Jungle” zostaje skasowany przez Amazon. Skąd ta decyzja?

Rezygnacja z piątego sezonu „Mozart in the Jungle” jest pierwszym poważnym zarządzeniem nowej szefowej Amazon Prime – Jennifer Salke. Nie podano głównego powodu kasacji serialu, jednak najprawdopodobniej budziła coraz mniejsze zainteresowanie wśród widzów (chociaż wyniki oglądalności nie są podawane do wiadomości publicznej). Prawdopodobnie Amazon woli zrezygnować z produkcji niszowych seriali, a chce się skupić na szerszych i wysokobudżetowych projektach.

Paul Weitz, Roman Coppola, Jason Schwartzman i Will Graham (producenci „Mozart in the Jungle”) wydali wspólne oświadczenie w związku z kasacją serialu:

Jesteśmy bardzo dumni z naszych „czterech pór roku”, jakie zrobiliśmy podczas tego koncertu. Jesteśmy wdzięczni obsadzie, ekipie, fanom i firmie Amazon za napisanie razem z nami tej symfonii. Mamy nadzieję, że ludzie będą nadal znajdowali inne spektakle na długie, długie lata.

mozart in the jungle, kasacja, 4 sezon, Amazon, anulowany, serial
Jeden z plakatów promocyjnych serialu

Historia skupia się na pracy nowojorskiej orkiestry symfonicznej. Nowy dyrygent – Rodrigo – wprowadza gwałtowne zmiany w życiu muzyków. Produkcja poruszała tematy związane z muzyką, seksem oraz narkotykami.

Produkcja w 2016 roku zdobyła m.in. aż dwa Złote Globy za najlepszy serial komediowy lub musical oraz w kategorii najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu dla Gaela Garcii Bernala (za rolę Rodrigo). W skali Metacritic serial otrzymywał pozytywne oceny (7.9/10 od użytkowników za czwarty sezon).

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Mozart in the Jungle

Historia o dwójce muzyków – Hailey oraz Rodrigo - ona gra na oboju, a on jest dyrygentem. Przyjeżdżają do Nowego Jorku szukać szczęścia w karierze oraz miłości. …