Aktualności

„To nie jest serial ani film... To coś zupełnie innego” – tak jeszcze dwa dni temu opisywał „Mosaic” Steven Soderbergh, twórca produkcji. Seria ta, produkowana przy współpracy z HBO, wejdzie na ekrany dopiero w styczniu, jednak już teraz fani mogą wejść za kulisy historii dzięki nowej aplikacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów i na przekór standardowym metodom narracji, Steven Soderbergh i HBO postanowili stworzyć serial, który umożliwi widzom... wziąć udział w akcji serialu z perspektywy insidera. Jest to niewątpliwie krok naprzód, jeśli chodzi o inkorporację widza w akcję, jednak projekt – bazujący na idei rozgrywek nieliniowych, stosowanych w grach komputerowych typu open world – zabrał ponad trzy lata przygotowań. 

Aplikacja pozwoli więc fanom na odkrywanie historii w sposób najbardziej interesujący dla nich samych: będą mogli przyjrzeć się bliżej konkretnym bohaterom, zobaczyć historię z ich perspektywy i poznać ich przemyślenia oraz odczucia, a czasem nawet odkryć dodatkowy element układanki w postaci nagrania czy listu.

W produkcję zaangażowany jest również Ed Solomon, pisarz i scenarzysta, którego znamy z takich produkcji, jak „Charlie's Angels” czy „Now You See Me”. W obsadzie znaleźli się m.in. Sharon Stone, Garrett Hedlund, Beau Bridges i Maya Kazan. Serial trafi na ekrany w styczniu 2018

Źródło: deadline.com / theverge.com / vulture.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.