Aktualności

W nieco ponad trzy tygodnie od światowej premiery jednego z najnowszych seriali Netflixa z obozu „Minhuntera” dochodzą dobre dla fanów wieści. David Fincher nie zamierza bowiem poprzestać na jednym sezonie zbierającej jak dotąd pozytywne recenzje adaptacji.

Wpisujący się w halloweenowy klimat serial od momentu premiery zaskarbił sobie szerokie grono fanów. Historia, będąca luźną adaptacją książki autorstwa Johna Douglasa i Marka Olshakera, osadzona jest w 1977 roku i opowiada o początkach wykorzystywania psychokryminalistyki i profilowania kryminalnego przy pracy z seryjnymi mordercami. Agenci Holden Ford (Jonathan Groff) i Bill Tench (Holt McCallany) usiłują – poprzez dogłębną analizę wywiadów przeprowadzanych z osadzonymi zbrodniarzami – opracować metodę, która pozwoli im zagłębić się w umysł mordercy, oraz zastosować ją w toczących się śledztwach. 

Aktor Holt McCallany, który współpracował wcześniej z Fincherem w produkcjach takich jak „Fight Club” i „Alien³”, wyjawił jednak, że legendarny reżyser ma w planach przynajmniej pięć sezonów tej produkcji. W rozmowie z amerykańskim portalem Screen Rant McCallany w ten sposób skomentował dotychczasową pracę nad serialem:

Wiecie, występuję raczej w małych, peryferyjnych rólkach. To naprawdę wiele dla mnie znaczyło, bycie zaproszonym do współpracy przez Davida po raz kolejny, tym razem jako jedna z głównych postaci. Ufam i wierzę w jego talent, bo wiem – i wiem, że wy również – że chce [Fincher] zrobić kolejnych pięć sezonów. Pięć sezonów z tymi postaciami i mam nadzieję, że tak właśnie będzie – nie biorę niczego za pewnik.

W marcu tego roku serwis Netflix zatwierdził 2. sezon; w sprawie kolejnych wznowień jak dotąd nie ma żadnych informacji. Serial, w którego produkcji Fincher pełni rolę zarówno reżysera, jak i producenta – razem z aktorką Charlize Theron – zbiera pozytywne recenzje nie tylko od fanów, jale i od krytyków, chwalących go za kinematograficzne wizualizacje i skrupulatną pracę nad rozwojem postaci.

Źródło: screerant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

MINDHUNTER

Agent elitarnej jednostki kryminalnej FBI opracowuje techniki profilowania, ścigając seryjnych morderców i gwałcicieli.


Aktualności