Aktualności

Gwiazda serialu „Stranger Things”, czternastoletnia Millie Bobby Brown, zdecydowała się na usunięcie swojego konta na Twitterze, gdyż stała się obiektem fałszywych oskarżeń na temat jej rzekomej nietolerancji wobec społeczności LGBT.

Nastolatka zyskała sławę dzięki roli Jedenastki w serialu braci Duffer. Młoda aktorka zaangażowała się w kampanię przeciw znęcaniu oraz wielokrotnie promowała kwestię samoakceptacji, a także nawoływała do wspierania siebie nawzajem, tym samym tworząc wizerunek osoby tolerancyjnej.

Część użytkowników Twittera postanowiła jednak zmienić wyobrażenia fanów, poprzez wymyślenie pełnych nienawiści wobec społeczności LGBT fałszywych wypowiedzi, umieszczanych później na zdjęciach, tworzących „memy”, i twierdzenie, że przedstawiają one faktyczne stanowisko aktorki.

Ponadto niektórzy zapewniali także, że poznali nastolatkę osobiście i wszystkie oskarżenia są zgodne z prawdą, a Brown prezentuje niezwykle agresywne poglądy i zachowania wobec mniejszości seksualnych. Posty te zazwyczaj oznaczano hasztagiem #TakeDownMillieBobbyBrown.

stranger things, serial, millie bobby brown, eleven, jedenastka”
Kadr z serialu „Stranger Things”

Ta sytuacja doprowadziła do decyzji aktorki o usunięciu oficjalnego konta na Twitterze, choć jej drugi profil, poświęcony kwestiom tolerancji i kampanii, w których bierze udział, pozostaje nietknięty.

Uczestnicy akcji uważają, że to świetna zabawa, a publikacje nie miały na celu obrażenia Brown, a stanowiły jedynie „wewnętrzny żart” wśród grupy LGBT. Inni z kolei twierdzą, że cały humor zawarty jest w fakcie, że Millie nigdy nie zachowałaby się tak, jak pokazują memy.

Niestety, niezależnie od intencji, całość obróciła się przeciw nastolatce w dość ironiczny sposób – osoba walcząca ze znęcaniem się sama stała się obiektem hejtu w sieci.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …