Aktualności

Mel Gibson oraz nagrodzony Oscarem scenarzysta, Robert Towne, łączą siły. Pracując pod egidą stacji USA Network, podejmą się adaptacji powieści „Dancing Bear”

Książka „Dancing Bear” autorstwa Jamesa Crumleya skupia się na postaci detektywa Milo Dragovitcha, który zostaje wplątany w sieć podejrzanych interesów, szantaży i narkotyków. Akcja powieści osadzona jest w Montanie, a miejsce, w którym rozgrywać się będą wydarzenia serialu, Gibson określa następująco:

Wszystko rozegra się w Montanie, w dzielnicy Chinatown. W tle lata siedemdziesiąte i cała masa kokainy. 

Mel Gibson, Dancing Bear, USA Network
Mel Gibson na planie „Hacksaw Ridge”

Choć seria nie dostała jeszcze zielonego światła, wiemy już, że Mel Gibson wyreżyseruje pierwszy odcinek produkcji. Dodatkowo, wraz z Phoenix Pictures, ogłoszony został producentem wykonawczym seialu. Przy produkcji pracować z nim będą m.in. Mike Medavoy („Altered Carbon”) czy Edward McGurn („The Long Road Home”).

Towne, który zdobył Oscara za scenariusz do filmu „Chinatown”, razem z Medavoyem będzie pracował nad zaadaptowaniem powstałej w 1984 roku powieści na scenariusz serialu.

Ostatnim filmem, przy którym pracował Mel Gibson, był dwukrotnie nagrodzony przez akademię „Hacksaw Ridge”. Sam Gibson nominowany był jako najlepszy reżyser, a dwie statuetki zdobył jeszcze w 1996 roku za „Braveheart”.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.