Aktualności

Serial „McMafia”, który jest emitowany przez stację BBC One, dostał właśnie oficjalne zamówienie na drugi sezon.

Opowieść koncentruje się wokół postaci Alexa Godmana i jego podróży w głąb przestępczego świata. Główny bohater bardzo szybko daje mu się uwieść i wpada w sidła korupcji i przemocy. Historię oparto na książce, którą napisał Misha Glenny. Serial jest również dostępny na terenie USA dzięki stacji AMC, nie wiadomo jednak, czy drugi sezon również będzie tam emitowany.

McMafia, sezon 2, przedłuzenie, zamówienie, BBC One
Kadr z serialu „McMafia”

Twórcy serialu, Hossein Amini oraz James Watkins, zdradzili podczas niedawno udzielonego wywiadu, że fabuła drugiego sezonu ma skupić się na skandalach politycznych w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, z problemami natury prawnej na czele. Twórcom chodzi głównie o odwzorowanie sytuacji, w której rząd USA domaga się działań prawnych wobec obywateli brytyjskich. Takie sytuacje miały ostatnio miejsce dość często, dlatego pomysł przeniesienia ich na ekran wydaje się interesujący.

„McMafia” musiała w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmierzyć się ze sporym problemem, przykrywającym zdecydowany sukces. Jeden z pisarzy oskarżył twórców serialu o plagiat, a sprawa wciąż nie jest rozwiązana i najpewniej zakończy się w sądzie.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

McMafia

Syn powiązanych z mafią Rosjan, Alex Godman, stara się odciąć od świata przestępczego i wieść spokojne, uczciwe życie. Ostatecznie musi jednak zmierzyć się z meksykańskimi …