Aktualności

Już za parę dni premiera drugiego sezonu serialu „Genius”, którego bohaterem jest Pablo Picasso. Główną postacią kolejnej serii będzie tym razem kobieta – Mary Shelley, autorka „Frankensteina”.

Mary Shelley była pisarką, która żyła w latach 1797-1851. Zadebiutowała powieścią o Frankensteinie, co czyni ją prekursorką literatury science fiction. Można stwierdzić, że była dosyć dramatyczną postacią poprzez jej wczesny związek z angielskim poetą i dramaturgiem, Percym Shelleyem oraz przeżycie śmierci trójki (z czwórki) dzieci. 

Ron Howard, który powróci jako producent wykonawczy serialu, wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie:

Mary Shelley zainspirowała niezliczoną ilość filmowców swoją opowieścią o potworze, ożywionym przez naukę, która nie wyszła za dobrze, ale bardzo niewiele osób w pełni oddało jej wnikliwe refleksje na temat społeczeństwa w mitach, które pozostawiła po sobie.

Niewielu wie o jej [Mary Shelley] zmaganiach z powodu nierówności płci, jej pism, jej wpływu na inne historyczne i istotne osoby oraz całe społeczeństwo. Prezentacja kogoś takiego jak Mary Shelley, jej niesamowitego intelektu, empatii i hartu ducha jest dokładnie tym, o czym opowiada ta seria i nie możemy się doczekać kontynuowania udanej współpracy z National Geographic i Fox 21 Television Studios.

Mary Shelley, Genius, National Geographic, 3 sezon
Jeden z portretów przedstawiających Mary Shelley
 

„Genius” to antologia stacji National Geographic, która w każdym sezonie prezentuje fabularyzowaną biografię wybitnych jednostek. Bohaterowie dobierani są w taki sposób, aby pokazać tragizm ich życia oraz niezwykły intelekt, z którym się urodzili. Pierwszy sezon produkcji poświęcony był postaci Alberta Einsteina (w postać słynnego naukowca wcielili się Johnny Flynn oraz Geoffrey Rush). Pierwsszy sezon „Genius” według portalu RottenTomatoes uzyskał 83% „świeżości”. Kolejna odsłona antologii, która zadebiutuje już za kilka dni, skupi się na życiu hiszpańskiego malarza – Pabla Picassa (w jego roli Alex Rich oraz Antonio Banderas).

Pierwszy odcinek drugiego sezonu będzie można obejrzeć na kanale National Geographic w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 21:00. 

Źrodło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Genius

Serial przedstawia życie i dokonania największych umysłów w historii. Pierwszy sezon skupiał się na Albercie Einsteinie, postaci znanej na całym świecie. Mimo niewątpliwego …


Recenzje