Aktualności

Netflixowa adaptacja komiksów z serii „The Umbrella Academy” zapełnia się coraz ciekawszą obsadą. Do projektu dołączyła właśnie Mary J. Blige – piosenkarka i aktorka, nominowana w 2017 roku do Oscara. W serialu wcieli się w postać znaną jako Cha Cha.

 „The Umbrella Academy” to seria komiksów, za które odpowiadają Gerard Way (założyciel i wokalista nieistniejącego już zespołu muzycznego „My Chemical Romance”) i Gabriel Bá. Historia dotyczy dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów, zmuszonych do współpracy w celu odkrycia zagadki kryjącej się za śmiercią ich przybranego ojca oraz zapobiegnięcia apokalipsie. Netflix zamówił 10-odcinkowy serial, bazujący na komiksach.

Mary J. Blige (za rolę w „Mudbound” dostała w 2017 roku nominację do Oscara w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa”) wcieli się w Cha Cha – bezwzględną i nietypową zabójczynię, podróżującą w czasie, by zabić określone osoby. Postać znana jest ze swoich sadystycznych i socjopatycznych skłonności. Wierzy tylko w ból i cierpienie, dba jedynie o swojego partnera – Hazel. W komiksach zarówno Cha Cha, jak i Hazel przedstawiani byli jako mężczyźni, jednak nigdy nie ujawniono ich twarzy, skrywanych za maskami.

The Umbrella Academy, Netflix, Mary J. Blige, Cha Cha, Hazel
Komiksowi Cha Cha i Hazel
 

W obsadzie serialu poza Blige znaleźli się: Ellen Page („Juno”), Tom Hopper („Merlin”, „Black Sails”), Emmy Raver-Lampman (musical „Hamilton”), David Castañeda („End of Watch”), Robert Sheehan („Misfits”, „Genius”), Aidan Gallagher („Nicky, Ricky, Dicky & Dawn”). Showrunnerem produkcji został Steve Blackman („Fargo”, „Altered Carbon”), a za scenariusz odcinka pilotażowego odpowiada Jeremy Slater („The Exorcist”).

Nie jest znana data premiery „The Umbrella Academy”, ale prawdopodobnie nastąpi ona jeszcze w 2018 roku.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Umbrella Academy

Dysfunkcyjna rodzina superbohaterów wspólnie próbuje rozwiązać tajemnicę śmierci ojca i zapobiec apokalipsie


Aktualności