Aktualności

Netflix zamówił pierwsze dwa seriale będące adaptacją komiksów autorstwa szkockiego pisarza Marka Millara.

Artysta znany jest przede wszystkim ze swojej pracy przy komiksach DC i Marvela. Tworzył takie tytuły jak „Superman: Red Son” czy „The Ultimates”. Wiele z jego prac zostało wykorzystanych jako materiał źródłowy przy produkcji filmów „Captain America: Civil War” czy „Logan”. Millar był producentem każdej adaptacji swoich dzieł, pilnując, aby zostały wiernie odwzorowane.

Mark Millar, Netflix, American Jesus
Okładka „American Jesus”
 

Rok temu Netflix podpisał z Millarem kontrakt na stworzenie seriali i filmów na podstawie jego twórczości. Właśnie ogłoszono, że pierwsze dwa seriale będą oparte na komiksach „Jupiter's Legacy” oraz „American Jesus”. Pierwszy z nich jest superbohaterską opowieścią o starzejących się ludziach z nadprzyrodzonymi mocami i konflikcie z ich dziećmi, które postanawiają zbuntować się przeciw ideałom wyznawanym przez rodziców. Komiks jest mocno inspirowany „Star Wars”, mitologią rzymską, a nawet „King Kongiem”. Drugi z komiksów przedstawia ponowne przyjście Chrystusa, co niesie za sobą ogromne konsekwencje, nie tylko dla ludzi, ale także dla samego Jezusa. Nie pojawia się jednak pod swoją dobrze znaną z ikonografii postacią, ale wstępuje w ciało 12-letniego chłopca.

Mark Millar, Netflix, Jupiter's Legacy
Okładka polskiego wydania „Jupiter’s Legacy”
 

„Jupiter's Legacy” liczyć będzie 8 odcinków, a showrunnerem został Steven S. DeKnight („Daredevil”), który wyreżyseruje również pilotażowy odcinek. „American Jesus” dostało sześć odcinków, za które odpowiedzialność wzięli bracia Leopold i Everardo Gout („Luke Cage”). Netflix postanowił, że serial będzie dwujęzyczny – usłyszymy w nim angielski i hiszpański. Obydwie produkcje mają pojawić się na platformie streamingowej w przyszłym roku.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.