Aktualności

Mark Gatiss oraz Steve Pemberton dołączyli do obsady nowego serialu Amazona i BBC, bazującego na powieści Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta – „Good Omens”.

„Good Omens” to adaptacja powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta, której fani fantasy wyczekują już od 2011 roku. Wtedy to pojawiły się pierwsze informacje na temat powstania serialu opatrzonego tym samym tytułem. Oczekiwanie zdaje się dobiegać końca, bowiem poznaliśmy już niemal całą obsadę produkcji, którą zaledwie kilka dni temu wzbogaciły dwa głośne nazwiska.

Mark Gatiss to aktor kojarzony przede wszystkim z rolą Mycrofta Holmesa w serialu „Sherlock”, a ostatnimi czasy pojawiał się też w „Taboo” czy „Gunpowder”. Steve Pemberton jest natomiast dobrze znany fanom brytyjskich produkcji. Aktora oglądaliśmy chociażby w „Happy Valley”, „Inside No. 9” i „Whitechapel”.

Mark Gatiss, Steve Pemberton, Good Omen, Terry Pratchett, Neil Gaiman

Mark Gatiss i Steve Pemberton

 

Produkcja „Good Omens”, do obsady której dołączyli obaj panowie, traktować będzie o nieuchronnie zbliżającym się końcu świata. Jeśli wierzyć jednej z wiedźm, apokalipsa ma nastąpić w najbliższą sobotę, a powstrzymać można ją jedynie poprzez zabicie Antychrysta. Sprawy nieco się komplikują, gdy okazuje się, że ów straszliwy Antychryst ma zaledwie 11 lat i mieszka wraz z kochającymi go rodzicami.

W obsadzie serialu poza Gatissem i Pembertonem znaleźli się między innymi: David Tennant („Doctor Who”, „Jessica Jones”), Jon Hamm („Mad Men”), Michael Sheen („Masters of Sex”), Jack Whitehall („Bad Education”), Reece Shearsmith („Inside No. 9”) oraz Miranda Richardson („Harry Potter and the Goblet of Fire”).

Produkcja zadebiutuje na platformie Amazon Prime w 2019 roku, a ponadto będzie można ją obejrzeć na kanale BBC Two.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności