Aktualności

Paramount i Anonymous Content właśnie wygrały wyścig o prawa do ekranizacji serii powieści Margaret Atwood, składającej się z trzech części: „Oryx and Crake”, „The Year of the Flood” i „MaddAddam”.

Książki opowiadają o pandemii wiążącej się z zagładą ludzkości, gdy garstka ocalałych ludzi walczy o przetrwanie, starając się zachować gatunek. Jimmy jest młodym chłopcem, któremu nie podobają się nowe rządy korporacji. Jego najlepszy przyjaciel tworzy narkotyk, który ma za zadanie zniszczyć całą ludzkość. Spotykamy się tam również z Toby i Ren, walczącymi o przetrwanie na marginesie społeczeństwa oraz Zebem, jednym z założycieli sekty religijnej „God’s Garden”.

Produkcją serialu mają zająć się David Kent, Bard Dorros („Counterpart”), Angus Wall, Linda Carlson oraz Kent Kubena („The Messengers”). Sama Atwood jest usatysfakcjonowana z nowej wpółpracy:

Jestem bardzo zadowolona z wizji opisanej mi przez Angusa, Kenta, Davida, Barda i Amy, a także ze wspaniałej wizualnej prezentacji, którą utworzyli. Bardzo cieszę się na wpółpracę z nimi.

W kwietniu 2017 roku Hulu wypuściło adaptację historii stworzonej przez Atwood, „The Handmaid’s Tale”. Seria zdobyła osiem nagród Emmy. Od listopada na Netflixie dostępny jest także „Alias Grace”, stworzony przez CBC, również wzorowany na książce kanadyjskiej pisarki.

Alias Grace, Netflix, Margaret Atwood, serial, Grace i Grace, adaptacja
Kadr z serialu „Alias Grace”

 

Anonymous i Paramount pracowali już wcześniej przy telewizyjnych adaptacjach książek, takich jak „13 Reasons Why”, „The Alienist” oraz „The Vampire Diaries”.

Szczegóły dotyczące nowej produkcji nie są jeszcze znane.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.