Aktualności

Antologia „Manhunt” prawdopodobnie otrzyma drugi i trzeci sezon, jednak oba pozostaną niezwiązane z fabułą pierwszej serii.

Jak donosi Deadline, trwają negocjacje z Lionsgate. Chociaż umowa między producentem a Charter Communications nie została jeszcze sfinalizowana, wszystko wskazuje na to, że serial otrzyma dwa kolejne sezony, które mają liczyć po dziesięć odcinków.

Jeden z nich śledzić będzie losy Erica Rudolpha, znanego jako Zamachowiec z Olympic Park. Produkcją zajmie się ekipa odpowiedzialna za pierwszą serię o terroryście zwanym Unabomberem, w której wystąpili Sam Worthington i Paul Bettany.

manhunt unabomber, paul bettany
Paul Bettany jako Unabomber

Oparta na faktach historia Erica Rudolpha to tragiczna opowieść o ochroniarzu, który stał za zamachem bombowym na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Jego zbrodnie były także motywowane poglądami antyaborcyjnymi i homofobią – wybuchy w związku z tymi tematami dręczyły południowe Stany Zjednoczone w latach 1996–1998. Zginęły dwie osoby, a ponad 120 zostało rannych. Rudolph, przez pięć lat, figurował na liście FBI jako jeden z najbardziej poszukiwanych zamachowców.

Podobnie jak w przypadku „Unabomber”, serial zagłębi się w mroczne zakamarki umysłu terrorysty.

Data premiery i inne szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, bowiem zarówno Lionsgate, jak i Charter Communications odmawiają komentarza.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane