Aktualności

Po ogromnym sukcesie pierwszego sezonu dokumentu kryminalnego od Netflixa, lider rynku platform streamingowych zdecydował się na nakręcenie kolejnego. Co tym razem obejrzą widzowie?

„Making a Murderer” stało się fenomenem wśród seriali dokumentalnych oferowanych przez Netflixa i szybko stało się jasne, że drugi sezon po prostu musi powstać. Premiera poprzedniego miała miejsce zaledwie w grudniu zeszłego roku, a premiera kolejnego zapowiadana jest jeszcze na ten rok. Jako że serial opowiada o prawdziwych wydarzeniach, emocje szybko przeniosły się do świata realnego i wywołały prawdziwą lawinę w Stanach Zjednoczonych. Ludzie dokonali swoistego pospolitego ruszenia i wystosowali petycje do prezydenta Obamy (jeszcze wtedy urzędującego) z prośbą o ułaskawienie głównych bohaterów serialu.

Brendan Dessey, Netflix, Making a Murderer, sezon 2
Brendan Dessey
 

Sprawa Brendana Desseya i Stevena Avery'ego wciąż się rozwija i nabiera coraz większego rozmachu, co zamierzają wykorzystać twórcy serialu w kolejnym sezonie. Chociaż trudno mówić o spoilerach, skoro sprawa jest jak najbardziej realna i idzie swoim własnym torem poza ekranem, to już teraz można na jej podstawie założyć, co zobaczymy w nadchodzącej serii.

Wyrok skazujący wobec Desseya został cofnięty, jednak departament sprawiedliwości złożył w tej sprawie apelację. Pomimo tego chłopaka nakazano uwolnić. Rozwiązanie tego sporu na pewno pojawi się w kolejnym sezonie „Making a Murderer”, szczególnie że amerykański wymiar sprawiedliwości nie ma zamiaru odpuszczać Desseyowi, przyznając, że w tej sprawie jest jeszcze wiele do wyjaśnienia. Kara pozbawienia wolności wciąż może być wiążąca, jako że z prawnego punktu widzenia cała sprawa pozostaje otwarta.

Brendan Dessey, Netflix, Making a Murderer, sezon 2
Brendan Dessey
 

Steven Avery wciąż przebywa w więzieniu, a adwokat nadal walczy o jego wolność. W tej sprawie udało się złożyć apelację oraz żądanie ponownego przeprowadzenia badań DNA. Próbki krwi, które grały decydującą rolę w procesie skazującym, zostały według obrońcy podłożone, jednak nie wiadomo, w jaki sposób. Problem z dowodami przeciwko Avery'emu nie jest nowy i zostanie rozwinięty w drugim sezonie. Twórcy serialu chcą również przyjrzeć się całemu ruchowi społecznemu, który powstał wokół tego przypadku, a którego głównym celem jest doprowadzenie do uniewinnienia Avery'ego poprzez ułaskawienie z ręki prezydenta.

Steven Avery, Netflix, Making a Murderer, sezon 2
Steven Avery
 

Zarówno w sprawie Desseya jak i Avery'ego wciąż nie wszystko jest jasne i nikt nie wyklucza pojawienia się nowych dowodów, takich jak ten niedawno ujawniony przez agenta FBI. Według niego w morderstwo zamieszana jest jeszcze osoba trzecia, która ponosi całą odpowiedzialność za ten czyn. Wokół tego wątku jest bardzo dużo spekulacji i niejasności, nad którymi mają zamiar pochylić się twórcy drugiego sezonu „Making a Murderer”.

Źródło: digitalspy.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Making a Murderer

Dokument śledzący losy Stevena Avery'ego, który po wyjściu z więzienia, gdzie spędził niesłusznie 18 lat, stał się podejrzanym kolejnej zbrodni.