Aktualności

Koniec spekulacji! Amazon zdradził czasy, w których będzie rozgrywała się akcja serialu z uniwersum „The Lord of the Rings”.

Od wielu miesięcy fani twórczości Tolkiena na całym świecie próbowali dojść do tego, w którą stronę pójdzie serial przygotowywany obecnie przez Amazon. Jedną z najpopularniejszych i popartych solidnymi podstawami była teoria, jakoby cała akcja miała dotyczyć młodości Aragorna. Twórcy serialu od jakiegoś czasu zachęcali fanów do dzielenia się swoimi pomysłami poprzez Twittera, aż wreszcie nagrodzili ich cierpliwość, ujawniając okres, o którym będzie opowiadać serial.

Lord of the Rings, Amazon, sezon 1
Kadr z filmu „The Lord of the Rings”
 

Według informacji podanych przez Amazon fabuła zostanie osadzona w Drugiej Erze. Każdy zaznajomiony z twórczością Tolkiena od razu może zauważyć, że wyklucza to pojawienie się Aragorna, który urodził się w Trzeciej Erze. Wybór twórców jest bardzo interesujący, głównie za sprawą bardzo wielu istotnych wydarzeń mających wówczas miejsce. Miasto Númenor było wtedy szczytu swojej potęgi, Rivendell dopiero powstawało, a sam Sauron wykuł pierścień służący mu potem do czynienia zła. Wszystkie rasy zamieszkujące Śródziemie zjednoczyły się przeciwko niemu, tworząc najpotężniejszą armię w dziejach świata.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności