Aktualności

Znana z roli Peggy Carter w produkcjach Marvela aktora Hayley Atwell, wraz z gwiazdą „Undercover”, Tamarą Lawrance, zagrają główne role w adaptacji „Long Song”.

Powieść „Long Song”, stworzona przez Andreę Levy, traktuje o wstydliwym okresie  w  historii Wielkiej Brytanii – czasach niewolnictwa na Jamajce. Tytuł otrzymał nagrodę Waltera Scotta dla fikcji historycznej.

Reżyserią zajmie się Mahalia Belo („Requiem”). Akcja trzyczęściowej miniserii rozgrywać się będzie w XIX wieku, na plantacji zarządzanej przez Caroline Mortimer (w tej roli Hayley Atwell), którą opiekuje się jej niewolnica – July (Tamara Lawrance). Życie obu kobiet zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy nowy nadzorca, Robert Goodwin (Jack Lowden), pojawia się z zamiarem zrewolucjonizowania zarządzania plantacją.

long song, serial, tamara lawrance
Kadr z serialu

Oficjalny opis serialu zapewnia, że historia jest mocna, a opowiedziana ma być z perspektywy July, w formie wspominek – kiedy bohaterka cofa się we wspomnieniach i analizuje swoje dawne życie. „Long Song” ma być zabawnym, ale też wyzywającym obrazem o niesprawiedliwości i losie, którzy ludzie zgotowali sobie nawzajem, oraz o tym, że czasami można przezwyciężyć uprzedzenia.

Seria pojawi się na BBC One, jednak nie znamy jeszcze daty premiery.

Źródło: digitalspy.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.