Aktualności

Przed paroma miesiącami pojawiły się informacje, że platforma Hulu zamówiła pilot „Locke & Key”, jednak ostatecznie zrezygnowała z tych planów, więc twórcy zaczęli szukać innych możliwości. Chodzą pogłoski, że to Netflix zdecydował się przejąć pilot oraz scenariusze kolejnych odcinków.

„Locke & Key” to komiksy stworzone przez Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza. Opowiadają one o rodzeństwie, które po śmierci ojca przenosi się do rodzinnej posiadłości Keyhouse w Lovecraft. Jednak na miejscu rodzeństwo Locke odkrywa istnienie trzech magicznych kluczy, które otwierają drzwi do nadprzyrodzonych światów. Z czasem okazuje się, że to spisek zorganizowany przez pewnego demona, chcącego uzyskać klucze dla swojego prywatnego użytku.

O możliwości przejęcia serialu przez Netflix poinformowało That Hashtag Show. Z redakcją strony skontaktował się jednak przedstawiciel platformy, prostując, że trwają jedynie rozmowy na ten temat, a żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Również współtwórca „Locke & Key”, Gabriel Rodriguez, stwierdził, że jeszcze nic nie jest pewne i umowa z Netflixem to na razie jedynie plotka.

Locke and key, Joe Hill, Hulu, Netflix, komiks, serial
Jedna z ilustracji w komiksie

Za scenariusz był odpowiedzialny autor komiksów – Joe Hill. W obsadzie serialu mieli się znaleźć Megan Charpentier („It”), Nate Corddry („Mom”), Bobby Daniels („Bedtime Stories for Men”), Danny Glover (seria filmów „Lethal Weapon”), Jack Mulhern, Frances O'Connor („Troy: Fall of a City”), Jackson Robert Scott („It”), Owen Teague („It”), David Webster oraz Samantha Mathis.

[AKTUALIZACJA 30.05.2018]

Mimo że informacja nadal nie jest oficjalnie potwierdzona, to w razie przejęcia projektu przez platformę Netflix zostaną naniesione pewne zmiany. Reżyser – Andy Muschietti,  który przygotował pilot dla stacji Hulu, nie będzie w stanie kontynuować swojej pracy przy nowej wersji dla Netflixa. Obejmie jedynie funkcję producenta wykonawczego. Przekształceniu ulegnie rownież rodzeństwo Locke. Odtwórcy dwójki z nich zostaną zastąpieni przez innych aktorów.

Źródło: screenrant.com / deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności