Aktualności

Zamówienie na serial „Little America”, opowiadający o imigracji, pojawiło się po wrzawie, jaka podniosła się po materiale Fox News o naruszaniu praw człowieka na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Cztery miesiące po rozpoczęciu prac nad projektem „Little America” pojawiły się informacje o zamówieniu na osiem półgodzinych odcinków. Antologię stworzy duet znany z produkcji „The Big Sick” – Kumail Nanijani i Emily V. Gordon.

Projekt jest już rozpisany, a jego realizacją zajmie się nominowany do nagrody Emmy scenarzysta i producent Lee Eisenberg, który pełnić będzie także funkcję showrunnera. Z kolei nominowany do Oscara Kumail Nanjiani stanie się współproducentem serii, razem z Eisenbergiem oraz Gordon.

„The Big Sick”

 

„Little America” opiera się na prawdziwych historiach zawartych w magazynie Epic. Seria Apple ma poruszać zabawne, romantyczne, inspirujące i zaskakujące historie imigrantów w Ameryce w czasach, gdy są one bardziej istotne niż kiedykolwiek. 

Hillary Clinton

 

„Little America” zbiega się ze storpedowaniem przez opinię publiczną polityki imigracyjnej prezydenta Donalda Trumpa i sposobem jej przedstawienia przez Fox News. Juss Apato zaapelował do czołowych filmowców Foxa, aby sprzeciwili się krzywdzącym relacjom stacji na temat podejścia „zero tolerancji”, które sprawiło, że wielu rodziców zostało oddzielonych od swoich dzieci na południowej granicy USA. 

Do tej pory jedynie Seth MacFarlane („Family Guy”), Steve Levitan („Modern Family”) i Paul Feig („Ghostbusters”) wypowiedzieli się na temat stronniczości materiałów.

Źródł: hollywoodreporter.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.