Aktualności

5 stycznia podczas dni TCA (spotkania prasowego Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych) omawiano seriale stacji FX, należącej do Foxa. Tego dnia odbył się panel serialu „Legion”, dzięki któremu dowiedzieliśmy się nieco na temat nadchodzącego sezonu. Twórcom udało się ponownie obsadzić rolę, którą zapowiedziano podczas Comic Conu w San Diego. Padła też data premiery oraz trochę dodatkowych informacji dotyczących fabuły.

„Legion” zachwycił w zeszłym roku prawie wszystkich swoim nowatorskim podejściem do historii superbohaterskich. Serial opiera się na komiksach z serii o X-Menach i opowiada o Davidzie Hallerze, który jest pewien – zgodnie ze stawianymi diagnozami – że cierpi na schizofrenię. W szpitalu psychiatrycznym poznaje nową pacjentkę Syd, która niezmiernie go fascynuje. Z pomocą jej i grupy mutantów, dowodzonych przez Melanie Bird, odkrywa prawdę o sobie i swoich zdolnościach. W obsadzie znaleźli się między innymi: Dan Stevens („Downton Abbey”), Rachel Keller („Fargo”), Aubrey Plaza („Parks and Recreation”), Bill Irwin („South of Hell”), Jemaine Clement („Flight of the Conchords”), Jean Smart („Fargo”) i Amber Midthunder.

Do obsady dołączył Navid Negahban („Homeland”, „Mistresses”); wcieli się w prawdziwą formę Ahmala Farouka, znanego również jako Shadow King. Zastąpił on w tej roli Saida Taghmaouia („Wonder Woman”), który początkowo miał grać tę postać, lecz w listopadzie odszedł z obsady. Przyczyny recastingu do tej pory nie były znane. Zapytany o to podczas panelu twórca serialu, Noah Hawley, wspomniał, że aktor nie pasował do roli.

 

Navid Negahban
 

Do zmian doszło również wśród twórców serialu. Z listy producentów wykonawczych wycofano nazwisko Bryana Singera i na jego własną prośbę, w związku z oskarżeniami dotyczącymi molestowania seksualnego. Nie powinno to wywrzeć większego wpływu na serial, ponieważ Singer miał bardzo niewielki wpływ co do historii i to tylko we wczesnych fazach jej tworzenia. W rozmowie z portalem Deadline, Hawley skomentował to takimi słowami:

Spotkaliśmy się kilka razy na samym początku tworzenia serialu. Był zainteresowany reżyserią odcinka pilotażowego, ale od czasu, gdy ja się tym zająłem, nie mieliśmy już kontaktu. Tak naprawdę jego nazwisko tylko tam widniało.

A co wiadomo o samej fabule drugiego sezonu?

  • Historia rozpocznie się po rocznym przeskoku czasowym.
  • Czeka nas taneczny pojedynek.
  • David będzie miał problem z wiarą w to, kto jest po jego stronie, dlaczego i przez kogo dokładnie został uratowany. Stanie przed pytaniem, czy jest dobry, czy zły i najważniejsze: czy ktoś go nie wykorzystuje.
  • Postać Lenny zostanie rozwinięta. Odkryjemy, kim naprawdę jest bez tak wielkiej mocy.
  • Ponownie można spodziewać się świetnego soundtracku.
  • Według słów Dana Stevensa, drugi sezon ma opowiadać o związku Davida z „tym czymś, co zajmowało go przez tyle czasu”.
  • Pokazano scenę, w której David budzi się na polu pszenicy i spotyka Amahla Farouka (Navid Negahban), siedzącego w budce wróżbiarza i wypowiadającego zdanie „Jesteśmy bogami!”.

Obsada i twórcy podczas panelu serialu na TCA

 

Ogłoszono również, kiedy zadebiutuje drugi sezon – jego premiera już w kwietniu.

Źródło: deadline.com / twitter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Legion

Serial oparty na serii komiksów o grupie X-Men. David Haller od kilku lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ stwierdzono u niego schizofrenię. Po spotkaniu …