1
Aktualności

Po sukcesie związanym z serialami kostiumowymi takimi jak „Downton Abbey” i „Victoria” stacja ITV nie zwalnia tempa. Trwają prace nad nową wysokobudżetową produkcją kostiumową. Historia skupi się na postaci księżnej Georgiany Cavendish, XVIII-wiecznej brytyjskiej arystokratki, której historię można było poznać już w filmie „The Duchess” z 2008 roku.

Studio produkcyjne Bad Wolf, odpowiadające za stworzenie wielokrotnie nagradzanej miniserii stacji HBO „The Night Of”, wyprodukuje serial historyczny we współpracy z ekipą znaną pod nazwą Baby Cow. Będzie on adaptacją biograficznej książki „Georgiana: Duchess of Devonshire” Amandy Forman. Główna postać to tytułowa księżna Devonshire, Georgiana Cavendish z domu Spencer, znana ze swego obycia na salonach. Książka opowiada między innymi o problemach księżnej z hazardem, piciem oraz licznymi romansami z czołowymi politykami przedstawionych czasów.

Fragment filmu „The Duchess”, rok 2008

 

Nie podano jeszcze tytułu serialu ani daty rozpoczęcia zdjęć. Stacja ITV pragnie powtórzyć sukces swoich poprzednich kostiumowych produkcji. „Downton Abbey” był wielokrotnie nagrodzony i mimo zakończenia w 2015 roku trwają prace na filmem kontynuującym historię.

Za scenariusz ma odpowiadać Janice Hadlow, która do 2016 roku zajmowała kierownicze stanowisko kanału BBC 2. Będzie to jej pierwsza szansa wykazania się jako scenarzystki. Wśród producentów wykonawczych znalazła się Gabrielle Tana, mająca na swoim koncie realizację filmowej wersji historii – „The Duchess” z 2008 roku, gdzie tytułową rolę zagrała Keira Knightley (zdjęcie z planu w nagłówku).

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Downton Abbey

Serial przedstawia losy hrabiego i hrabiny Grantham, od roku 1912 do wybuchu I wojny światowej. Para włada Downton Abbey, prowadzonym przez grupę wiernych służących, …


Victoria

Historia królowej Wiktorii, która w wieku osiemnastu lat zasiadła na tron angielski. Jakiś czas później wychodzi za mąż za księcia Alberta.