Aktualności

BBC i BritBox wraz ze stacjami w całej Europie łączą siły, by wypuścić nowy serial kryminalny z elementami dramatu od scenarzysty „The Good Karma Hospital”.

„The Mallorca Files”, bo taki roboczy tytuł nosi produkcja, to projekt angielsko-niemiecki, którego stworzeniem ma zająć się Dan Sefton, we współpracy z Rachael New, Alex McBride, Sarah Louise Hawkins i Danem Muirdenem.

Serial liczyć ma dziesięć odcinków, a fabuła kręcić się będzie wokół społeczeństwa wygnańców, mieszkających na hiszpańskiej wyspie, oraz dwójki policjantów – Brytyjki Mirandy Blake oraz Niemca Maxa Wolfa. Kobieta jest introwertyczką, skupioną na rozwoju osobistym i karierze, z kolei mężczyzna to jej całkowite przeciwieństwo – ekstrawertyk z niekonwencjonalnym podejściem do zadań.
Protagoniści będą ścierać się ze sobą i rywalizować, gdyż zupełnei inaczej traktują pracę detektywa.

Majorka

 

Scenarzysta zapewnia, że projekt będzie pełny akcji, emocji i humoru.

(…) „The Mallorca Files” to świeża historia, w której teoretycznie dwójka niedopasowanych policjantów zmuszona jest do niełatwej współpracy. Nakręcona na Majorce, pełna akcji i zapadających w pamięć bohaterów seria będzie antidotum na zimę.

Zdjęcia do serii mają zacząć się już w listopadzie, a premiera zaplanowana jest na 2019 rok. BBC planuje udostępnić na platformie iPlayer cały sezon od razu. „The Mallorca Files” będzie można obejrzeć w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na BritBox, a ZDFneo zajmie się dystrybucją na rynek niemiecki, z kolei France2 udostępni odcinki we Francji.

Źródło: deadline.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.