Aktualności

Netflix ogłosił nowy serial, „Cursed”: fabuła będzie opierać się na komiksie Franka Millera. Świeża adaptacja legend o królu Arturze zachwyci fanów tego motywu. Platforma zamówiła 10-odcinkowy sezon.

„Cursed” opowiada historię Pani z Jeziora, postaci z legend o królu Arturze. W tej wersji nastoletnia bohaterka, Nimue, posiada potężny, tajemniczy dar. Po śmierci matki znajduje nieoczekiwanego sprzymierzeńca, Artura, młodego najemnika, z którym wyrusza na wyprawę, aby odnaleźć Merlina i dostarczyć mu starożytny miecz. W czasie podróży Nimue stanie się symbolem odwagi i walki z Czerwonymi Paladynami i królem Utherem.

Frank Miller, King Arthur, Netflix, Tom Wheeler
Tom Wheeler oraz Frank Miller

W komunikacie prasowym dla „Simon & Schuster” Miller tak wypowiedział się o spełnieniu swojego marzenia:  

Można go interpretować na wiele sposobów – od uroczej opowieści dla dzieci, jak w „Miecz w kamieniu”, aż do przerażającej interpretacji, takiej jak „Excalibur”. Ta opowieść stanowi niesamowitą okazję i ekscytujące wyzwanie dla mnie jako ilustratora i jestem podekscytowany współpracą z Thomasem Wheelerem. Odziedziczyłem  kolekcję antycznych książek dla dzieci od mojej matki i zawsze chciałem się tym popisać. Ten projekt to spełnienie moich marzeń.

Komiks „Cursed” będzie zawierał kolorowe i czarno-białe ilustracje; zostanie opublikowany w twardej oprawie, a także w wersji audio i e-book. Prawdopodobna premiera to jesień 2019 roku – istnieje możliwość, że serial Netflixa zadebiutuje w tym samym czasie. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery produkcji. 

Źródło: screenrant.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.