1
Aktualności

Amerykański oddział SONY, który wyprodukował takie hity jak „The Crown” i „Better Call Saul”, zrealizuje serial na podstawie wydarzeń z brytyjskiego bliskiego spotkania z UFO w Suffolk.

W 1980 roku nieopodal miejscowości Rendlesham w angielskim hrabstwie Suffolk doszło do jednego z najsłynniejszych spotkań z UFO. Wielu spośród mieszkańców oraz liczni żołnierze z pobliskiej bazy lotnictwa było świadkami niewyjaśnionych do dziś zdarzeń. Późnym wieczorem na niebie dostrzeżono świecący obiekt, którego nie dało się zidentyfikować. Pomimo wielu przeprowadzonych dochodzeń natura tego zjawiska pozostaje nieznana, chociaż mówi się o nim jako o „angielskim Roswell”.

Akcja serialu skupiać się będzie na jednej z rodzin zamieszkujących okolice, w których doszło do incydentu. Fabuła będzie podzielona na dwie linie czasowe – jedna zostanie umiejscowiona w 1980 roku, czyli podczas samych bliżej niewyjaśnionych wydarzeń, druga w 2020 roku, w rocznicę pojawienia się tajemniczych świateł. Ważnym elementem serialu ma stać się również tło polityczne, tocząca się wtedy „Zimna Wojna”.

 

Joe Ahearne podczas pracy na planie „Doctor Who”

 

Producentami zostali: Joe Ahearne („Doctor Who”), który również zajmie się reżyserią oraz napisze scenariusz, Jill Green („Foyle's War”) oraz Eve Gutierrez („New Blood”). Serial zostanie wypuszczony na jednej z platform streamingowych. Jakiej – póki co nie wiadomo.

 

Data premiery ani obsada nie jest znana.

 

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Piotr Frankowski
    Piotr Frankowski
    @Cyberius

    W końcu jakiś serial o UFO, już myślałem, że serialowa popkultura o nich zapomniała, gorąco czekam!!! :)