1
Aktualności

Titan Books oraz Twentieth Century Fox ogłosiły, że uwielbiany przez widzów na całym świecie serial „Firefly” będzie kontynuowany jako cykl książek.

Przygody kapitana Malcolma oraz jego dzielnej załogi, która trudniła się nie do końca legalną działalnością, trwały zaledwie przez jeden sezon. Nieoczekiwana kasacja serialu 15 lat temu pozostawiła fanów z ogromnym żalem, który przerodził się z czasem w ruch szczerze wierzący w postanie kolejnych sezonów. Twórca serialu, Joss Whedon, w pewien sposób uległ tej presji, tworząc pełnometrażowy film „Serenity”, będący pożegnaniem z historią o buntowniczej załodze statku „Firefly”.

Firefly, Serenity, kontynuacja, książki
Kadr z serialu „Firefly”

W oficjalnie zapowiedzianej trylogii książek, fani będą mogli poznać dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. Pierwsza z nich ukaże się już w październiku 2018 roku pod tytułem „Big Damn Hero” i opowie historię kapitana Reynoldsa, który zostaje porwany przez weteranów Browncoats, czyli jednej ze stron konfliktu leżącego u podstaw fabuły serialu. Książkę napisze Nancy Holden.

W drugiej części o tytule „Firefly: The Magnificent Nine”, będziemy mogli przyjrzeć się dalszym losom Jayne’a, który, wiedziony tajemniczym wezwaniem o pomoc od dawnego przyjaciela, zaprowadzi załogę na niebezpieczną powierzchnię jednego z księżyców. Autorem tej opowieści jest James Lovegrove, a premierę przewidziano na marzec 2019 roku.

Ostatnia z cyklu książka ujrzy światło dzienne w październiku 2019 roku, a jej autorem został Tim Lebbon. Opowieść nosić będzie tytuł „Firefly: Generations” i skupi się na podróży głównych bohaterów w rejon, gdzie spoczywają legendarne Arki, którymi ludzie dotarli w przeszłości do układu planetarnego poznanego w serialu. Tajemnicę, którą w sobie skrywają, może znać River Tam.

Firefly, Serenity, kontynuacja, książki
Kadr z serialu „Firefly”

„Firefly”, a nawet „Serenity” pozostawiły ogromną liczbę nierozwiązanych wątków, które mogą zostać uzupełnione przez zapowiedziany cykl książek. Zupełnie nowa forma opowiedzenia przygód dobrze znanej załogi może przynieść naprawdę dużo dobrego dla marki stworzonej przez Whedona. W sercach fanów nadal tli się jednak iskra nadziei na kolejny sezon telewizyjny z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: denofgeek.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Adriana Musielak
    Adriana Musielak
    @thortilla

    To jest ten zły rodzaj obsesji serialowej, że mogą mi byle co rzucić nowego, a ja i tak będę się cieszyć jak dziecko

Powiązane

Seriale