Aktualności

Nie jest niczym nowym, że Netflix dostarcza rozrywki z każdej dziedziny życia. Tym razem stacja zamierza także edukować w zakresie seksu. Wraz ze spółką Eleven Film stworzy serial o nastolatkach, którzy zakładają undergroundowy klub edukacji seksualnej.

„Sex Education” opowie historię Otisa Thompsona, który jest aspołecznym nerdem, mieszkającym ze swoją matką – seksuolożką. Młody chłopak miał to szczęście w swoim młodym życiu, że seks nigdy nie był w jego domu tematem tabu. Dorastał on w otoczeniu podręczników i filmów dla dorosłych – można powiedzieć, że Otis jest specjalistą w tym temacie. No, prawie. Jest prawiczkiem. To jednak nie przeszkadza mu, żeby założyć tajny klub edukacji seksualnej dla uczniów liceum, gdzie w przystępny dla przeciętnego nastolatka sposób uczy o seksie. W projekcie pomaga mu Maeve, która ma opinię niegrzecznej dziewczynki. Otis i Maeve zaczynają rozwiązywać najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące problemy swoich kolegów i koleżanek ze szkoły w temacie seksu, po drodze odkrywając, że być może sami potrzebują terapii. 

Jamie Campbell z Eleven Film, który jest także producentem wykonawczym serialu, wypowiedział się na temat nadchodzącej produkcji:

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zrealizować pomysł Laurie Nunn z tak znakomitym zespołem. Netflix to wyjątkowy partner i jesteśmy podekscytowani naszą współpracą.

Cindy Holland, wiceprezes oryginalnych produkcji Netflixa, nie ukrywa zadowolenia z tego projektu.

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani ze współpracy z Eleven, scenarzystką Laurie Nunn i producentem wykonawczym i reżyserem Benem Taylorem, dzięki której powołamy do życia „Ex Education”, będące w opozycji do ukazywanych dotąd doświadczeń nastolatków w temacie seksu; będzie charakterystycznym, świeżym i zabawnym projektem.

Jamie Campbell, Joel WIlson

 

Za produkcję odpowiada spółka Eleven Film, którą reprezentują Jamie Campbell i Joel Wilson. Spółka produkcyjna odpowiedzialna jest za opracowanie takich projektów jak „Glue” czy „The Enfield Haunting”. W roli scenarzystki zadebiutuje Laurie Nunn, natomiast reżyserią zajmie się Ben Taylor („Catastrophe”).

Prace na planie zdjęciowym rozpoczną się wiosną 2018 roku w Wielkiej Brytanii. Premiera „Sex Education” na platformie Netflix odbędzie się w 2019 roku.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.