Aktualności

Niedługo po nabyciu przez Amazon praw do adaptacji „The Lord of the Rings”, korporacja nawiązała współpracę z uznanymi twórcami i rozpoczęła przygotowania do powrotu kolejnej kultowej produkcji. Tym razem padło na „Conan the Barbarian”.

„Conan the Barbarian” to wielokrotnie ekranizowany zbiór opowiadań Roberta E. Howarda. Traktują one o przygodach nieustraszonego Conana z Cymerii, który podróżuje po świecie i dokonuje kolejnych heroicznych czynów. Mimo że Conan gościł na ekranach już wielokrotnie, to akcja serialu Amazona oparta zostanie wyłącznie na prozie Howarda. 

Za produkcję „Conan the Barbarian” odpowiedzialni będą między innymi: współtworca „Colony”, Ryan Condal, reżyser „Game of Thrones", Miguel Sapochnik oraz producent wykonawczy „The Handmaid’s Tale” i „Fargo”, Warren Littlefield. Osobą odpowiedzialną za scenariusz będzie Condal, który dodatkowo ogłoszony został producentem wykonawczym serialu. W procesie produkcyjnym mają ponadto uczestniczyć utworzone przez twórców „Blood Drive” studio Pathfinder Media oraz Endeavor Content, które w ostatnim czasie nawiązało współpracę z Netflixem i Apple. 

Conan the Barbarian, Arnold Schwarzenegger, Amazon
Arnold Schwarzenegger jako Conan

 

Historia Conana była już wielokrotnie adaptowana na potrzeby filmów i seriali. Najbardziej znanymi adaptacjami wydają się być „Conan the Barbarian” z 1982 roku oraz „Conan the Destroyer” z roku 1984. W obu tych filmach w rolę tytułowego bohatera wcielił się Arnold Schwarzenegger.

Po tym, jak ogłoszono powstanie serialowej ekranizacji „Lord of the Rings”, „Conan the Barbarian” ma być kolejnym pokazem siły Amazona, który ma ambicję, by stawić czoła takim rynkowym potentatom jak Netflix czy HBO. Póki co szczegóły nowej produkcji nie są znane. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.