Aktualności

Czyżby Warner Bros. TV przygotowywało nie lada gratkę dla fanów „Hitmana”? DC konsekwentnie podąża śladami Marvela, tworząc własne, „rozszerzone” uniwersum oraz wypuszczając produkcję zarówno na złoty, jak i srebrny ekran. Czy znajdzie się w ich planach miejsce na jeszcze jedno show?

Jak podaje ScreenRant, plotki o wprowadzeniu Hitmana do serialowego królestwa DC mogą być bardzo bliskie prawdy – zwłaszcza biorąc pod uwagę zapowiadany przez Warner Bros. własny serwis streamingowy. Jak na razie większość produkowanych przez nich tytułów jest bowiem dystrybuowana przez inne stacje: CW, FOX, AMC, Syfy, HBO. Nowy serial byłby więc nie tylko wyczekiwanym przez fanów dodatkiem do uniwersum, ale też prawdziwie własną produkcją.

Hitman, DC, Warner Bros, Hitman serial, komiks, DC Comics, Superman
Okładka komiksu #34 „Of Thee I Sing”, w którym Hitman spotyka Supermana

 

Podczas Q&A na konwencie DC Comics, Geoff Johns, dyrektor kreatywny DC Comics i Greg Berlanti, twórca „Supergirl” oraz całego uniwersum Arrowverse, przyznali, że jest to propozycja, którą rozważają.

Fabuła „Hitmana” skupia się wokół weterana wojny w Zatoce Perskiej, Thomasa „Tommy’ego” Monaghana, który staje się posiadającym supermoce zabójcą na zlecenie. Swoje nadludzkie zdolności otrzymał on po ukąszeniu przez pasożyta pochodzącego z kosmosu. Po rozwinięciu umiejętności, takich jak wizja rentgenowska czy telepatia, Monaghan wykorzystuje swoje moce, działając jako hitman z Cauldron, irlandzkiej dzielnicy znajdującej się w dolnej części Gotham City.

Zarys historii „Hitmana” da się porównać do marvelowskiego „Punishera”: obie serie opowiadają o poważnych, brutalnych facetach, wykonujących brudną robotę. Sądząc po sukcesie, jaki Marvel i Netflix osiągnęli opowieścią o mściwym Franku Castle, „Hitman” może stać się równie interesującym dodatkiem do uniwersum serialowego DC – a na pewno bardziej poważnym w porównaniu do większości obecnie rozwijanych w telewizji postaci z uniwersum.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.