Aktualności

„Archie Comics” planuje stworzenie kolejnych seriali z cyklu live-action, na podstawie swoich komiksów. Czy do „Riverdale” i „Chilling Adventures of Sabrina” dołączą następne niesamowite dzieła?

Po sukcesie „Riverdale” kolejnym serialem z cyklu jest „Chilling Adventures of Sabrina”. Wygląda jednak na to, że to dopiero początek „Archie Comics” na małym ekranie. Wydawca, Jon Goldwater, potwierdził plany na jeszcze więcej seriali telewizyjnych. Goldwater chce tworzyć coś na miarę „Riverdale”. Przyszłe ekranizacje miałyby być jednak lżejsze od hitu The CW.

W rzeczywistości „Archie Comics” łączy horror i thriller, odkąd Roberto Aguirre-Sacasa został dyrektorem kreatywnym. Począwszy od komiksu „Afterlife with Archie” (spin-off, w którym Riverdale jest pełne zombie), Aguirre-Sacasa sprawił, że „Archie Comics” stało się świeże, ekscytujące i czasami oszałamiające – niedawno historią seryjnego mordercy w „Riverdale”.

Zbliżająca się premiera „Chilling Adventure of Sabrina” na Netflixie sprawi, że nadprzyrodzone zjawiska znajdą się w uniwersum telewizyjnym Archiego. Możliwe jest także powstanie serialu o Josie McCoy, liderce zespołu The Pussycats z „Riverdale” – miałby być to serial grozy.

riverdale, riverdale bohaterowie
Główni bohaterowie „Riverdale”

Jon Goldwater w rozmowie z New York Times ujawnił, że oprócz wspomnianej serii kreskówek, powstaje nowy serial na podstawie mało znanego komiksu „Sam Hill, Private Eye”. Głównym bohaterem jest detektyw, którego postać ma swoje źródło w czarnych kryminałach z lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Komiksy zostały anulowane po zaledwie siedmiu wydaniach, w 1952 roku. Patrząc na to, w jakim tempie „Riverdale” zyskało popularność, to tylko kwestia czasu, zanim „Sam Hill, Private Eye” trafi na nasze ekrany.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie te seriale mogłyby być emitowane – animowana seria o Josie McCoy szczególnie pasuje do CW Seed. Na portalu streamingowym The CW znajduje się kolekcja kreskówek o wielu popularnych postaciach z „Arrowverse”, w tym o demonologu Johnie Constantinie oraz o superbohaterze Rayu zamieszkującym Earth-X (równoległy świat, w którym naziści wygrali II wojnę światową).

Warto zauważyć, że „Chilling Adventures of Sabrina” miało być emitowane na The CW, nim podpisano z Netflixem umowę na dwa sezony. Bardzo możliwe, że podobnie będzie z kolejnymi planowanymi serialami „Archie Comics”.

josie mccoy, josie mccoy zdjęcie, josie mccoy picture
Josie McCoy

Animowana seria o Josie również brzmi obiecująco – dałaby ona piosenkarce jej „pięć minut w blasku fleszy”. „Lżejsza” historia Archiego zapewniłaby nam miłą odmianę od bardziej nastrojowych odpowiedników, podczas gdy spin-off o Samie Hillu byłby interesujący dzięki kreatywności, jaką cechuje się oryginał.

Jak na razie pozostaje nam tylko czekać na to, który z planów „Archie Comics” uda się zrealizować.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …


Aktualności