Aktualności

Współtwórca „Empire”, Danny Silica i pisarz, David Elliott stworzą nowy serial prawniczy. Jedną z głównych odegra Kelsey Grammer.

Serial „Proven Innoncent” opowiadać będzie o kancelarii prawnej, która koncentruje się na uwolnieniu niesłusznie skazanych, prowadzonej przez Madeline Scott (Rachelle Lefevre), która również została niesłusznie skazana za morderstwo, wraz z bratem, kiedy miała osiemnaście lat.

W czerwcu Kelsey Grammer został obsadzony w roli Gore’a Bellowsa – prokuratora, który nie zamierza pomóc Madeline i wciąż wierzy w jej winę. Aktor określił swoją postać, jako „człowieka zasadnego, który popełnia błędy”. Mimo to, wierzy on, że każda moneta ma dwie strony – także jego bohater.

kelsey grammer, kelsey grammer zdjęcie
Kelsey Grammer

Czy każda osoba w więzieniu jest niewinna? Jeśli pójdziesz do więzienia, każda osoba [uwięziona tam] ci to powie.

Grammer ma własne doświadczenia z systemem prawnym. W 1975 roku, jego siostra została zamordowana w Colorado Springs przez cywilnego pracownika Fort Carson, który wraz z dwójką żołnierzy przyłapał ją na próbie kradzieży. Grammer przyznał, że „musi jechać do Kolorado i wsadzić do więzienia ludzi, którzy ranią jego rodzinę”.

Każdy człowiek ma prawo do udowodnienia swojej niewinności, oznacza to, że każdy może być wolny. Wszystkie te kwestie są ważne.

 Powiedział Kelsey Grammer.

rachelle lefevre, rachelle lefevre zdjęcie
Rachelle Lefevre

Podczas panelu TCA, jeden z krytyków telewizyjnych zastanawiał się: „Co jeśli Amanda Knox została prawnikiem?”. Knox to studentka z wymiany, która została skazana za zabójstwo swojego współlokatora. Została później uniewinniona.

Strong przyznał, że również nurtowało go to pytanie po tym jak obejrzał dokument o Amandzie Knox na Netflixie.  Serial „Proven Innoncent” to „fabularyzowana wersja tej historii”.

Dramat prawny daje FOX potencjalną, proceduralną franczyzę, coś, co sieć stara się dodać do swojego portfolio od czasu zakończenia „Bones”.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności