Aktualności

Już niedługo na platformie Netflix zadebiutuje belgijska ekranizacja popularnej powieści Jacka Dukaja, „Kierunek: Noc”.

Punktem wyjścia fabuły „Into the Night” („Kierunek: Noc) będzie nagłe, niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać każdy żywy organizm, na jaki natrafią. Jedynym ratunkiem wydaje się być ucieczka w ciemność, pasażerowie i załoga nocnego lotu z Brukseli postanawiają więc udać się samolotem na zachód, tam gdzie panuje noc. Na podkładzie samolotu o przetrwanie walczyć będę „bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami”, o starcia nie będzie więc trudno. Jak się szybko okaże, przybierające na sile konflikty mogą być równie zabójcze, jak promienie słoneczne.  

W najnowszej zapowiedzi ukazana została początkowa panika oraz desperacka próba ucieczki samolotem w noc, widać również początki zapowiadanych konfliktów. Można wnioskować, że serial utrzymany będzie w konwencji thrillera połączonego z apokaliptyczną wizją świata. 

W serialu zobaczymy aktorów wielu narodowości, m.in. Ksawerego Szlenkiera („My name is Sara”) z Polski, belgijską aktorkę Pauline Etienne („Le bel âge”), pochodzącego z Włoch Stéfano Cassettiego („Rosemary’s Baby”) czy rosyjską tancerkę i aktorkę teatralną, Reginę Bikkininę. Ponadto w obsadzie „Into the Night” znaleźli się Laurent Capelluto („Zone Blanche”), Nabil Mallat („Image”), Jan Bijvoet („Peaky Blinders”), Astrid Whettnall („Road to Istanbul”), Vincent Londez („Public Enemy”), Alba Gaïa Bellugi („Intouchables”), Babetida Sadjo („And Breathe Normally”), Mehmet Kurtulus („The Protector”), Yassine Fadel („Isola”), Laura Sepul („Ennemi public”) i Nicolas Aleshine. 

Producentem wykonawczym „Kierunek: Noc” jest Tomek Bagiński  („The Witcher”, seria „Legendy Polskie”), Jacek Dukaj oraz Jason George („Narcos”), który jest również showrunnerem i scenarzystą serialu. Za reżyserię odpowiedzialni są natomiast Inti Calfat i Dirk Verheye, którzy wcześniej pracowali wspólnie przy „Over Water”. 

Premiera „Into the Night” wkrótce na platformie Netflix.

źródło: Netflix

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności