Aktualności

Kilka miesięcy temu premierę miał serial o Katarzynie Wielkiej, jednak nadchodzące „The Great” wydaje się być zupełnie innym spojrzeniem na carycę Rosji.

„The Great” rozpocznie się, kiedy pełna ideałów i nadziei na wielką miłość Katarzyna przybywa do Rosji, by poślubić władcę kraju, Piotra III. Niestety na miejscu zamiast szczęścia i sielanki zderza się z niebezpiecznym światem wielkiej polityki i niezbyt rozważnych ludzi u władzy, co natymiast postanawia zmienić. Jedyne co musi zrobić, to zabić męża, pokonać kościół, zmylić wojsko oraz zdobyć poparcie sądu. Serial ma być współczesnym spojrzeniem na Katarzynę Wielką, która w czasie swego życia była nie tylko monarchinią, ale także kochanką, mentorką, przyjaciółką oraz wojowniczką.

Jak zapowiada trailer, „The Great” będzie mieszanką komedii, satyry i dramatu, faktów oraz fikcji. 

W rolach głównych zobaczymy Elle Fanning („Maleficent”) jako Katarzynę i Nicholasa Houlta („Tolkien”) w roli Piotra III. W obsadzie znaleźli się także Phoebe Fox („The Hollow Crown”), Douglas Hodge („Joker”), Adam Godley („Breaking Bad”), Gwilym Lee („Bohemian Rhapsody”) oraz Sebastian de Souza („Medici”).

Scenariusz do serialu został napisany przez Tony’ego McNamarę („The Favourite”), a za reżyserię odpowiadają m.in. Colin Bucksey („Fargo”) oraz Geeta Patel („Runaways”). 

Premiera 16 maja na HBO GO. 

Źródło: HBO

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności