Aktualności

„Przestaliśmy szukać potworów pod naszymi łóżkami, gdy zrozumieliśmy, że są one w nas”. Znajome słowa? To właśnie ich autor, nieobliczalny, jedyny w swoim rodzaju Joker, który ma się pojawić w nowych odcinkach „Gotham” stacji FOX.

David Mazouz, odwórca roli Batmana, zdradził, że w najbliższej przyszłości zaplanowane jest ściągnięcie do „Gotham” jednego z najbardziej rozpoznawalnych złoczyńców wszechświata: Jokera. W serialu spotkaliśmy się już z wieloma wrogami Bruce’a Wayne’a, takimi jak Penguin, Riddler, Mr. Freeze, The Mad Hatter czy Hugo Strange. 

David Mazouz, Batman, Gotham, Bruce Wayne, serial
David Mazouz

Informacje te nie są jeszcze potwierdzone, a fani serialu zaczęli już utożsamiać postać Jerome’a właśnie z upragnionym Jokerem. Jerome Valeska był przywódcą The Maniax, który został zamordowany przez Theo Galavana podczas ataku na bal charytatywny. W Gotham znajdowało się wielu jego zwolenników, którzy do końca wierzyli, że jeszcze go zobaczą. Tak też się stało: Jerome powrócił do życia.

David Mazouz, jako gość podcastu „Discussing Film”, nie tylko obiecał pojawienie się Jokera, ale również udowodnił, że wie, w jaki sposób zostanie on wprowadzony do gry. W odniesieniu do Jerome’a powiedział:

On nie jest Jokerem, to wszystko, co mówię. Jest zdecydowanie inspiracją dla Jokera, a sposób, w jaki Joker pojawia się w serialu, jest jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie „Gotham” kiedykolwiek zrobił.

Jerome, Jerome Valeska, Gotham, Joker, Batman, Bruce Wayne, serial
Jerome

 

Nie wiadomo, na ile można wierzyć w słowa Mazouza. Wcześniej obiecał wielką petardę w finale trzeciego sezonu serialu, którą miało być pojawienie się Harley Quinn, niezrównoważonej psychicznie miłości Jokera. Nic takiego jednak się nie zdarzyło, a producent serialu, John Stephens, stwierdził, że nigdy nie planowano wprowadzenia tej postaci.

Akcja produkcji skupia się na detektywie Jamesie Gordonie, który właśnie rozpoczyna pracę w policji w Gotham City. Wraz ze swoim partnerem Harveyem Bullockiem, dostaje sprawę zabójstwa małżeństwa, którzy byli miejscowymi milionerami. Na miejscu zbrodni spotykają syna ofiar, Bruce’a Wayne’a, świadka masakrycznego zajścia. Policjant obiecuje żądnemu sprawiedliwości chłopcu pomoc w znalezieniu morderców jego rodziców. Tak rodzi się młody Batman.

W obsadzie znaleźli się aktorzy tacy jak Ben McKenzie („Southland”), Donal Logue („Vikings”), Robin Lord Taylor („Would You Rather”), Erin Richards („The Quiet Ones”), Sean Pertwee („Dog Soldiers”), Camren Bicondova („GirlHouse”), Zabryna Guevara („The Guilt Trip”) i wielu innych.

Nowe odcinki „Gotham” już od 1 marca na kanale FOX.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Gotham

Akcja produkcji skupia się na detektywie Jamesie Gordonie, który właśnie rozpoczyna pracę w policji w Gotham City. Wraz ze swoim partnerem Harveyem Bullockiem, …