Aktualności

„The Continental” – to tytuł nowego serialu STARZ osadzonego w uniwersum znanym z filmu „John Wick”. Stacja podzieliła się z dziennikarzami informacjami na temat swojej produkcji.

Czy na podstawie filmu o byłym płatnym zabójcy, który stara się zemścić na osobach odpowiedzialnych za śmierć jego psa, może powstać serial? Okazuje się, że tak. Stacja STARZ ogłosiła właśnie, że przywróci do życia świat znany z filmu „John Wick”. „The Continental” nie będzie kontynuacją losów głównego bohatera filmów, a oba twory łączyć będzie uniwersum oraz postać Johna Wicka granego przez Keanu Reevesa.

Reeves, oprócz epizodycznych występów przed kamerą, zajmie się także produkcją. Serial skupi się na tytułowym hotelu, w którym schronienie znajdują zabójcy z całego świata. Osadzona w niezwykle realistycznej wersji Los Angeles historia opowiadana będzie w dobrze znanym fanom filmu humorystycznym tonie.

Szef stacji STARZ zapowiada, że nadchodzący serial zdecydowanie wyróżni się spośród innych produkcji:

Serial jest inny niż wszystko, co do tej pory widzieliście w telewizji. W „The Continental” pojawią się niezwykle intensywne sceny walki i strzelaniny – wszystko, co fani chcieli zobaczyć w filmach z serii. Przedstawione zostaną również nowe, mroczne postacie działające w tym podziemnym świecie.

Keanu Reeves jako John Wick

 

Uniwersum tworzone jak do tej pory przez dwa filmy oraz powstałą w technologii VR grę poszerzone zostanie o serial. Zważając na to, że franczyza marki przyniosła już prawie 300 milionów dolarów zysku, twórcy „The Continental” również oczekują dużego sukcesu.

Nie tylko Reeves zajmie się produkcją serialu. W zespole pojawią się również Basil Iwanyk oraz Chad Stahelski (produkujący pierwszy odcinek), którzy pracowali przy obu filmach o Johnie Wicku. Chris Collins („Sons of Anarchy”, „The Wire”, „The Man in the High Castle”) będzie z kolei odpowiedzialnym za scenariusz showrunnerem produkcji.

Obsada ani data premiery serialu nie są znane.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.