Aktualności

Po sukcesie miniserialu „The Young Pope” zaczęto zastanawiać się nad możliwością sequela lub produkcji, która nawiązywałaby do hitu HBO. Władze stacji podjęły decyzję o zamówieniu „The New Pope” – po prawie roku czasu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej miniserii. Czego możemy się spodziewać i kogo tam zobaczymy?

„The Young Pope” skupiał się wokół pierwszego amerykańskiego papieża – Piusa XIII. Wybór wzbudził poruszenie nie tylko ze względu na młody wiek mężczyzny, ale także jego specyficzne podejście do wiary.

Serial zadebiutował w 2017 roku i pomimo kontrowersji zyskał liczne grono fanów. Na portalu Rotten Tomatoes miniseria osiągnęła obiecujący wynik 78% „świeżości”. Tak jak „The Young Pope”, „The New Pope” również wyjdzie spod rąk Lorenzo Mieli i Mario Gianana. Jak podają zagraniczne media, w jedną z głównych ról wcieli się John Malkovich („Of Mice and Man”, „Red”). 

the new pope, the young pope, john malkovich,jude law
John Malkovich

Pomimo wcześniejszych wątpliwości został również potwierdzony udział Jude’a Law, który w „The Young Pope” grał główną rolę. Nie wiadomo jednak, czy w „The New Pope” również wcieli się w postać Piusa XIII.

Zdjęcia do „The New Pope” rozpoczną się w listopadzie tego roku.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Young Pope

Serial opowiadający historię Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła.