Aktualności

Showmax stawia na inwestycje w polskie produkcje. Kontynuacja filmu „Botoks” Patryka Vegi w postaci serialu pojawi się na platformie streamingowej – już w styczniu.

Showmax jest stosunkowo nową marką na polskim rynku – 15 lutego minie rok, odkąd platforma streamingowa pojawiła się w Polsce. Konkurent Netflixa mimo krótkiego stażu bardzo stara się zaistnieć w naszym kraju. Oprócz wysoko rozwiniętej kampanii reklamowej firma próbuje inwestować w polskie produkcje. Dobrze w serwisie przyjęło się „Ucho Prezesa", seria przedstawiająca karykaturę rządu polskiego.

Maciej Sojka, będący dyrektorem zarządzającym Showmaxem w Europie Środkowo-Wschodniej, uważa, że polscy filmowcy posiadają w swoich szufladach ciekawe projekty, które mają szansę na stanie się światowymi formatami.

Showmax w połowie zeszłego roku poinformował otwarcie o swojej współpracy z Patrykiem Vegą (seria filmów „Pitbull”) – znanym polskim reżyserem i scenarzystą. Firma zaangażowała się we współprodukcję nowego filmu Vegi, „Botoks”, który zadebiutował na ekranach kin we wrześniu. Równolegle z produkcją filmu powstawała wersja serialowa, która ma być kontynuacją historii przedstawionej w filmie. Na oficjalnej stronie Showmaxa na Facebooku pojawiła się właśnie informacja o dacie premiery serialu „Botoks”. Serialowa wersja filmu zadebiutuje na platformie 31 stycznia.

Botoks serial Patryk Vega Showmax

 

Produkcja składać się będzie z sześciu odcinków, które co tydzień będą pojawiać się w serwisie. 

Film „Botoks” przedstawia historię czterech kobiet, które na co dzień pracują w służbie zdrowia: ratowniczki medycznej Danieli, lekarki SOR-u dr Beaty Winkler, ginekolog Magdy oraz doktor chirurgii Patrycji Banach. Ich losy łączą się ze sobą w jednym szpitalu, gdzie dochodzi do wielu nielegalnych procedur. 

W obsadzie znaleźli się: Olga Bołądź („39 i pół”, „Czas honoru”), Agnieszka Dygant („Niania”, „Prawo Agaty”), Katarzyna Warnke („Uwikłani”, „Lekarze”), Marieta Żukowska („Anna German”, „Hotel 52”), Janusz Chabior („PitBull”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”), Sebastian Fabijański („Tancerze”, „Belfer”) i Tomasz Oświeciński („M jak miłość”, „Skazane”).

„Botoks” nie jest jedynym wspólnym projektem Patryka Vegi i Showmaxa. Strona streamingowa zaangażowana jest również w produkcję kolejnego filmu Vegi, „Kobiety mafii” – mimo że nie jest potwierdzone powstanie serialu, to i w tym wypadku polski reżyser może nakręcić więcej materiału, z którego następnie zostanie przygotowany serial dla Showmaxa.

Źródło: Showmax

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.