Aktualności

Serial, który jest obecnie w fazie preprodukcji, znalazł wreszcie scenarzystę, który ma na swoim koncie naprawdę duże tytuły.

Cykl książek, na których będzie opierać się serial produkowany przez Bryncoed Productions, napisał Ian Sansom. Do tej pory ukazały się już cztery powieści, jednak docelowo ma być ich aż 44, co jest nie lada wyzwaniem pisarskim. Głównym bohaterem tej historii jest niejaki Swanton Morley, który zawodowo zajmuje się pisaniem przewodników po angielskich gminach. Z pozoru nudne zajęcie zostaje jednak urozmaicone prze tajemnicze morderstwa, na które wciąż natyka się Morley. Powieści w bardzo dobrym stylu nawiązują do starej szkoły angielskiego kryminału, nawet czasem akcji – wszystko dzieje się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Nie lada gratka dla fanów kryminalnych zagadek.

Ian Sansom, Steve Thompson, The County Guide to Murder, sezon 1, kryminał, vintage
Ian Sansom

Scenariusz zostanie stworzony przez Steve'a Thompsona, który w swoim dorobku ma pracę przy „Doctor Who”, „Sherlocku”, „Jericho” oraz „Deep State”. Każdy serialomaniak powinien doskonale kojarzyć tego pana i jego osiągnięcia. Według Thompsona obecnie świat łaknie jak nigdy tego, co odeszło już w przeszłość, i staje się to powoli nowym trendem w świecie popkultury. Ludzie uwielbiają styl vintage i dokładnie to zaoferuje im nowy serial, z dodatkiem bardzo lubianych łamigłówek kryminalnych.

Serial nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, nie ma też żadnych informacji o ewentualnym castingu.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.