Aktualności

Pierwszy film z postacią Jasona Bourne'a, oparty na powieściach kryminalnych Roberta Ludluma, trafił na duży ekran w roku 2002. Doczekał się jeszcze kolejnych trzech części – premiera ostatniej odbyła się w 2016 roku. Teraz przyszedł czas na serialowy spin-off, powstający dla stacji USA Network. Fani będą mieli okazję poznać organizację, dla której pracował Bourne.

Według doniesień The Hollywood Reporter, „Treadstone”, bo taki tytuł będzie nosić produkcja, ma przedstawić historię powstania i działania tajnych programów operacyjnych CIA. Jednym z ich zadań jest szkolenie zabójców, do których należał właśnie Bourne. Serial skupi się na nowych agentach, wykonujących misje na całym świecie. Nie wiadomo, czy Matt Damon, czyli odtwórca głównej roli, ponownie wystąpi jako Jason. Sam powiedział kiedyś, że nie będzie miał problemu, gdyby ktoś inny zagrał popularną postać superagenta.

Jason Bourne, Matt Damon, Treadstone, serial, USA Network

Matt Damon w roli Jasona Bourne’a

 

Tim Kring („Heroes”) pracuje nad scenariuszem we współpracy z Rahminem Bahranim („Fahrenheit 451”), który wyreżyseruje odcinek pilotażowy. Kring został również producentem wykonawczym serialu. Data premiery i obsada nie są znane.

Jeśli jednak nie jesteście gotowi na powrót Bourne’a, USA Network ma do zaoferowania trzy nowe produkcje. Pierwszą z nich jest „Briarpatch” – serial dramatyczny Sama Esmaila („Mr. Robot”). Historia ma się skupiać na losach śledczego, który wraca do domu, by odnaleźć zabójcę swojej siostry. Serial „Dare Me” to opowieść o brutalnym świecie cheerleaderek, oparta na powieści Megan Abbott. Z kolei „Erase” skupi się na byłym policjancie, zmagającym się z chorobą Alzheimera. 

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.